Internetom sa šíri podvod! Pozor na emaily od “Tatra banky” či “Apple”!

0
podvod-mail-tatra-banka---titulná-fotografia---SvetApple

Vírusy sú dnes terčom mnohých ľudí. Je to hlavne pre to, že žijeme v digitálne dobe, kedy je väčšina zariadení digitálnych. Toto môže byť terčom hackerov. Dnes mi prišiel podozrivý email v ktorom ma vyzvali na zmenu hesla. Po kontaktovaní skutočnej Tatra Banky som zistil, že sa jedná o podvod!

Keď som si dnes čítal maily, videl som v ňom tento. Pod hlavičkou Tatra Banky bolo napísané:

“Vážený zákazník On 11.22.2015. Naše bezpečnostné internetový systém detekoval pokus the prístup k vášmu účtu Tatrabanka z neznámej adresy IP v Rumunsku. Ak nie vy. Prosím aktualizujte informácie kliknutím in nižšie odkaz.”

Celý mail si môžeš pozrieť tu:

IMG_0185

Podvod

Mail bol už na prvý pohľad nedôveryhodný. Po kliknutí na odkaz ma to presmerovalo na stránku, skoro totožnú s Internet bankingom od Tatra banky, viď. obrázok nižšie.

IMG_0186

Nenechaj sa ale ovplyvniť. Jedná sa o podvod!

Po tomto maily som kontaktoval Tatra banku, ktorej som povedal o čo sa jedná. Tá ma hneď upozornila na to, že je to podvod a nemám poskytovať žiadne údaje.

Prišiel ti mail? Informuj Tatra Banku

Ak ti prišiel takýto mail a chceš zabrániť jeho ďalšiemu šíreniu, môžeš tento podvodný mail poslať na adresu ISSecurity@tatrabanka.sk. Ak si niesi istý, či je mail skutočný alebo sa jedná o podvod, neváhaj a kontaktuj oficiálne stránky a kontakty danej spoločnosti!

Podobný mail od “Apple”

Po tom, čo som o tomto maily informoval našich redaktorov mi Michal hneď poslal podobný mail, ktorý ho ale vyzýval k osobným údajom pre iCloud. Tento mail je taktiež PODVOD!

IMG_0188IMG_0187

 

 

About The Author

Momentálne mám na starosti kompletnú grafiku nášho webu. Taktiež tému jailbreak a víkendové seriály, jablkovú bublaninu a pozadia od SvetApple. Zodpovedám aj za odpovedanie na facebookové správy na našej oficiálnej FB stránke. Takže ak máš hocijaké otázky, alebo nám chceš poslať pozadie, neváhaj a pokojne ma kontaktuj na mail dominik.bullo@svetapple.sk