iPhone 5S = najpopulárnejší smartfón sveta!

0
iPhone 5S - svetapple.sk

Áno je to tak! iPhone 5S vedie v rebríčkoch najpopulárnejších smartfónov sveta. Zahanbiť sa však nedalo ani pomaly tri roky staré 4S, ktoré celkovo obsadilo piatu pozíciu!

Najpopulárnejší smartfón sveta!

Podľa prieskumov ABI Research, ktorý predstavil Top 20 najpredávanejších smartfónov vôbec, sa iPhone 5S objavuje na prvej priečke! Predbehol tak dve verzie Samsungu Galaxy S4 a S3. Čo je však ešte prekvapujúcejšie, že iPhone 4S, ktorý bol predstavený ešte v roku 2011, obsadzuje celkovo piatu priečku, čo je po takmer troch rokoch od predstavenia výborné číslo. Celkovo však prvé priečky obsadili smartfóny od Samsungu a Apple. Pri ich trhovom podiele však nejde o žiadne prekvapenie. Spoločnostiam ako LG a Sony patria nižšie priečky. V tejto tabuľke sa však nachádza aj spoločnosť Xiaomi, ktorá sa v poslednom čase teší veľkej obľube zákazníkov! Všetky údaje sa vzťahujú k prvému kvartálu 2014.

abi-smartphones-july-2014

Top 5 – svetapple.sk

zdroj:9to5mac.com

About The Author

Volám sa Róbert Hallon, mám 19 rokov a v súčasnosti som študentom štvrtého ročníka na súkromnej strednej umeleckej škole v Žiline kde študujem dizajn. Mojou záľubou sú Apple produkty s ktorými som spojený prakticky už takmer 10 rokov. Najradšej sledujem novinky z Apple a IT sveta. Rovnako tak sledujem nové trendy a špecialitou sú automobily, ktoré milujem rovnako ako Apple! Okrem iného som jeden zo zakladateľov www.svetapple.sk