Klávesnica ktorá vás rozpozná a vyrobí elektrickú energiu

0

Heslo ako ochrana našich osobných údajov vo svete informačných technológií už dávno nie je ani zďaleka tým najlepším bezpečnostným prvkom. Tento fakt si uvedomovali aj vedci z Georgia Institute of Technology a začali vyvíjať klávesnicu, ktorá sama dokáže identifikovať používateľa, ktorý na nej píše.

Svetlo sveta uzrel už aj prvý prototyp tohto zaujímavého riešenia ochrany nášho bezpečia. Zariadenie rozlišuje rýchlosť a silu stlačenia tlačidiel, na základe čoho identifikuje používateľa. Najskôr teda musí prebehnúť „kalibrovanie“, respektíve vytvorenie šablóny so štýlom písania. Zaujímavosťou je, že pokiaľ klávesnica zistí, že štýl písania sa nezhoduje so zvyklosťami majiteľa, môže napríklad zablokovať prístup do počítača.

“Čerešničkou na torte” je, že klávesnica nepotrebuje žiaden zdroj energie. Údermi do tlačidiel si totiž sama dokáže vyrobiť elektrickú energiu potrebnú pre svoju činnosť, respektíve napájanie iných malých zariadení. Keďže ide o prototyp je otázne či sa vôbec podobného zariadenia dočkáme.

Zdroj: itspecial.sk

About The Author

Volám sa Róbert Hallon, mám 19 rokov a v súčasnosti som študentom štvrtého ročníka na súkromnej strednej umeleckej škole v Žiline kde študujem dizajn. Mojou záľubou sú Apple produkty s ktorými som spojený prakticky už takmer 10 rokov. Najradšej sledujem novinky z Apple a IT sveta. Rovnako tak sledujem nové trendy a špecialitou sú automobily, ktoré milujem rovnako ako Apple! Okrem iného som jeden zo zakladateľov www.svetapple.sk