Len 720 000 predaných inteligentných hodiniek za 2014!

0
Android Wear - svetapple.sk

Inteligentné hodinky sú naša budúcnosť a s príchodom Apple Watch sa tento trend rozšíri asi rovnako, ako keď v roku 2001 prišiel úplne prvý iPod. Pokiaľ sa totiž pozrieme na predaje súčasných hodiniek (s operačným systémom Android Wear), zistíme, že sú veľmi chabé a treba ich pozdvihnúť. Apple Watch ovládnu trh!

Nízke predaje

Aj napriek tomu, že sa príchod inteligentných hodiniek môže na prvý pohľad zdať ako novinka, v skutočnosti ich tu máme už 2-3 roky čo je naozaj dosť dlhá doba na to aby sa stihli adaptovať na trhu. Tak či onak, predaje to nedokazujú a oproti smartfónom či iným zariadeniam predstavujú všetky predané hodinky s operačným systémom Android Wear len veľmi chabé čísla – 720 000 inteligentných hodiniek a to nie od jedného výrobcu ale od všetkých, ktorí používajú Android Wear (teda väčšina inteligentných hodiniek). Je to skutočne veľmi málo a s príchodom Apple Watch sa pravdepodobne konkurencia nebude stíhať čudovať!

Predaje len za 2015 sa odhadujú na 26,3 milióna predaných kusov s tým, že majú potenciál rastu aj v následujúcich rokoch a to je naozajstný rozdiel. Pokiaľ sa Apple podarí naplniť očakávania analytikov a skutočne predá okolo 26 miliónov inteligentných hodiniek tak budú predaje asi 36x väčšie ako predaje konkurenčnej platformy Android Wear za uplynulý rok. Je to teda takmer neuveriteľné, ale Apple v tejto oblasti trhu zaručene vyhrá!

Apple Watch - svetapple.sk

Apple Watch – svetapple.sk

About The Author

Volám sa Róbert Hallon, mám 19 rokov a v súčasnosti som študentom štvrtého ročníka na súkromnej strednej umeleckej škole v Žiline kde študujem dizajn. Mojou záľubou sú Apple produkty s ktorými som spojený prakticky už takmer 10 rokov. Najradšej sledujem novinky z Apple a IT sveta. Rovnako tak sledujem nové trendy a špecialitou sú automobily, ktoré milujem rovnako ako Apple! Okrem iného som jeden zo zakladateľov www.svetapple.sk