LG ukázalo displej, ktorý sa dá zrolovať!

0

Ohybné displeje sme už mali možnosť vidieť dávnejšie v podaní hlavného konkurenta Applu, Samsungu. Teraz sa však dostáva na radu spoločnosť LG, ktorá predstavila omnoho flexibilnejší OLED displej s uhlopriečkou 18″!

Omnoho „ohybnejší“

Tento displej je omnoho ohybnejší ako ten od Samsungu. Je možné ho zrolovať do tuby s priemerom len 3 centimetre. Aj napriek tomu, že predstavený prototyp ponúka relatívne nízke rozlíšenie na dnešnú dobu len 1200 × 810. Ide o skvelý pokrok a začína sa doba kedy si na dovolenku budeme okrem zubnej kefky brávať aj náš televízor. Spoločnosť sľúbila, že do roku 2017 bude schopná vyrobiť 60″ zrolovateľný OLED displej s Ultra HD rozlíšením! Aj napriek tomu si však zrejme budeme musieť ešte nijaký ten rôčik počkať, kým sa jeho cena ustáli a bude dostupný aj pre bežného „smrteľníka“. 

displajk

Prototyp s rozlíšením 1200×810 – svetapple.sk

Aj priesvitný displej

Vedľa tohto zrolovateľného displeja, spoločnosť predstavila aj priesvitný OLED panel s 3 krát väčšou priepustnosťou svetla. Výsledkom má byť omnoho menej „zahmlený“ displej s lepším zobrazením!

displajl

Priehladný displej – svetapple.sk

zdroj:engadget.com

About The Author

Volám sa Róbert Hallon, mám 19 rokov a v súčasnosti som študentom štvrtého ročníka na súkromnej strednej umeleckej škole v Žiline kde študujem dizajn. Mojou záľubou sú Apple produkty s ktorými som spojený prakticky už takmer 10 rokov. Najradšej sledujem novinky z Apple a IT sveta. Rovnako tak sledujem nové trendy a špecialitou sú automobily, ktoré milujem rovnako ako Apple! Okrem iného som jeden zo zakladateľov www.svetapple.sk