Microsoft Arcadia – náročné hry na slabších zariadeniach!

0
microsoft - svetapple.sk

Spoločnosť Microsoft sa už nejaký ten piatok venuje stramovaniu hier priamo na počítače či zariadenia, ktoré nemusia byť natoľko výkonné, aby dané hry utiahli, a tak si ich užívatelia budú môcť užiť formou internetového účtu, a teda priameho streamu. Aj napriek tomu, že táto služba má v sebe množstvo bariér, Microsoft sa ich snaží odstrániť a pravdepodobne predstaviť službu s označením „Arcadia“!

Problém

Pokiaľ si spomenieme na dávnejšie udalosti ohľadom Microsoftu, môžme si pamätať ešte vývoj podobnej služby, ktorá sa nazývala  „Rio“. Tá však bola stopnutá a dnes sa možno vyvíja práve nasledovník tejto streamovacej služby. Nieje celkom jasné, či by šlo o hry streamované priamo z upravených herných konzol Xbox, je však jasné, že pokiaľ Microsot službu vyvíja, uplatní v nej aj v septembri predstavený projekt „DeLorean“, vďaka ktorému sa odstraňuje problém s oneskorením streamovania na internet! Pokiaľ sa nad touto službou zamyslíme, mohla by dávať zmysel a mohla by byť naozaj použiteľná. Pokiaľ by bola spravená dobre a dostala by sa aj na iOS, Android a samozrejme Windows Phone zariadenia, Microsoft jednoznačne vyhral. Spomeňme si napríklad na Onlive, ktorý ponúkal veľmi podobnú službu avšak len pre Android a PC!

Onlive -svetapple.sk

Onlive -svetapple.sk

About The Author

Volám sa Róbert Hallon, mám 19 rokov a v súčasnosti som študentom štvrtého ročníka na súkromnej strednej umeleckej škole v Žiline kde študujem dizajn. Mojou záľubou sú Apple produkty s ktorými som spojený prakticky už takmer 10 rokov. Najradšej sledujem novinky z Apple a IT sveta. Rovnako tak sledujem nové trendy a špecialitou sú automobily, ktoré milujem rovnako ako Apple! Okrem iného som jeden zo zakladateľov www.svetapple.sk