Microsoft má záujem o BlackBerry!

0
BlackBerry-svetapple.sk

Spoločnosť Microsoft sa v poslednej dobe rozhodla, že sa tak trošku zahrá na tajného záchrancu a odkúpila napríklad známu Nokiu. Taktiež len pred pár týždňami zakúpila aj pomerne známy a populárny Skype a ako sa začína šepkať, jedná o ďalšej akvizícii, ktorá by jej mohla priniesť množstvo užitočného. Chcela by zakúpiť spoločnosť BlackBerry, ktorá ponúka neuveriteľne veľa patentov v oblasti šifrovanej komunikácie.

Spoločnosť Microsoft si veľmi dobre uvedomuje ako v dnešnej dobe chce byť každý takpovediac v bezpečí a nechce, aby si niekto prezeral jeho správy. Práve preto sa rôzne technologické spoločnosti snažia vyjsť svojim používateľom v ústrety a ponúkajú rôzne formy šifrovania správ, vďaka čomu vlastne bojujú proti CIA. Vzhľadom na fakt, že aj samostný Microsoft už začal podnikať v oblasti komunikácie, pravdepdoobne chce zvýšiť bezpečnosť šiforvania svojich správ. Nejde mu teda o spoločnosť BlackBerry ako takú ale skôr o jej skvelé patenty.

O tohto Americkéo giganta však majú záujem aj iné spoločnosti ako napríklad Xiaomi alebo Huawei. Práve tieto spoločnosti by sa chceli vďaka akvizícii presadiť aj na zahraničnom trhu. Uvidíme teda, ako bude všetko prebiehať a či nakoniec Blackberry niekto kúpi avšak treba rátať s tým, že spoločnosť ide stále ku dnu, takže je možno otázka mesiacov či dokonca týždňov, kým ju niekto odkúpi!

O BlackBerry má záujem napríklad Microsoft - svetapple.sk

O BlackBerry má záujem napríklad Microsoft – svetapple.sk

About The Author

Volám sa Róbert Hallon, mám 19 rokov a v súčasnosti som študentom štvrtého ročníka na súkromnej strednej umeleckej škole v Žiline kde študujem dizajn. Mojou záľubou sú Apple produkty s ktorými som spojený prakticky už takmer 10 rokov. Najradšej sledujem novinky z Apple a IT sveta. Rovnako tak sledujem nové trendy a špecialitou sú automobily, ktoré milujem rovnako ako Apple! Okrem iného som jeden zo zakladateľov www.svetapple.sk