Mouse Box – počítač v myši

0
mouse box - svetapple.sk

Počuli ste už o Mouse Box? Áno, je to kompaktný počítač malých rozmerov. Je to priam neuveriteľné,  poľský inžinieri ukryli celý počítač do myši, ktorú môžeme držať v ruke. Na to, aby človek mohol začať pracovať stačí už len pridať monitor a klávesnicu.

V Mouse Boxe môžeme nájsť 128 GB flash pamäte, 1,4 GHz dvojjadrový procesor ARM, k dispozícii sú aj dva porty USB 3.0, pripojenie Wi-Fi, výstup microHDMI. Síce priestoru na aplikácie a súbory nie je veľa, chromebooky  ukazujú, že obrovské úložisko nie je nevyhnutnosťou.

Tvorcovia neustále pracujú a hľadajú vhodnú podložku, ktorá by sa dala využiť aj na nabíjanie Mouse Boxu. V konečnom dôsledku môžeme  teda povedať, že  niesu žiadne prekážky používať zariadenie  aj ako bežnú myš. Môžeme si ho kľudne zobrať aj do práce a prepínať sa medzi pracovným PC a Mouse Boxom stlačením tlačidla.

Zariadenie je bohužiaľ  len v štádiu prototypu. Na to aby sa Mouse Box mohol začať vyrábať tvorcovia stále hľadajú vhodných partnerov. Je pravdepodobné, že na počítači bude bežať nejaký odľahčený operačný systém, napr. Chrome OS či Linux, no vývojári nijaké podrobnosti zatiaľ nezverejnili. Mouse Box vraj bude dostupný lacno a to po celom svete no jeho konkrétna cena je zatiaľ neznáma.


Zdroj: itspecial.sk

About The Author

Volám sa Róbert Hallon, mám 19 rokov a v súčasnosti som študentom štvrtého ročníka na súkromnej strednej umeleckej škole v Žiline kde študujem dizajn. Mojou záľubou sú Apple produkty s ktorými som spojený prakticky už takmer 10 rokov. Najradšej sledujem novinky z Apple a IT sveta. Rovnako tak sledujem nové trendy a špecialitou sú automobily, ktoré milujem rovnako ako Apple! Okrem iného som jeden zo zakladateľov www.svetapple.sk