Nepíšte SMS za volantom, títo ľudia to pocítili na vlastnej koži!

0
Video - svetapple.sk

V dnešnej dobe inteligentných zariadení síce pribúda množstvo aplikácií, ktoré nám zjednodušujú život, no tie nás zároveň môžu rozptyľovať a odvádzať pozornosť od šoférovania. Medzi podobné aplikácie patrí nepochybne aj chatová služba Messenger či WhatsApp ako aj klasická aplikácia „správy“. Pozrite sa, ako zareagovali ľudia v kine na príchod SMS a čo sa náhle zomlelo!

Vyskúšali si to na vlastnej koži

Cieľom tohto projektu bolo dať používateľom na vlastnej koži pocítiť, aké to je náhle havarovať s autom v prípade, že odvediete pozornosť od vozidla a čítate SMS správu. Do kina bolo nainštalovaných niekoľko skrytých kamier a autori si vypýtali pred sledovaním filmu aj telefónne číslo, každého jedného zúčastneného. Potom sa už len stačilo usadiť a čakať. Na, na prvý pohľad nudnom projekčnom plátne, ste šoférovali auto, keď zrazu celému kinu zazvonil mobil a prišla SMS-správa.

Takmer každý v kine sa pozrel čo sa deje, keď tu zrazu auto zišlo zo svojej trajektórie a nabúralo. Samozrejme to bolo za sprievodu silných zvukov čo určite pridalo na šoku, ktorý používatelia v tom momente zažili. Išlo o skvelý spôsob, ako poukázať na problémy s mobilom pri šoférovaní. Len tak mimochodom, za celým týmto projektom stojí spoločnosť Volkswagen.

About The Author

Volám sa Róbert Hallon, mám 19 rokov a v súčasnosti som študentom štvrtého ročníka na súkromnej strednej umeleckej škole v Žiline kde študujem dizajn. Mojou záľubou sú Apple produkty s ktorými som spojený prakticky už takmer 10 rokov. Najradšej sledujem novinky z Apple a IT sveta. Rovnako tak sledujem nové trendy a špecialitou sú automobily, ktoré milujem rovnako ako Apple! Okrem iného som jeden zo zakladateľov www.svetapple.sk