Neuveriteľný displej, ktorý disponuje hustotou 736ppi!

0

Odkedy Apple začalo dávať do svojich iPhonov retina displeje, konkrétne do iPhone 4 z roku 2010, stali sa kvalitnejšie displeje pre prívržencov Jablkovej spoločnosti v podstate samozrejmosťou. Pekne to bolo vidieť napríklad pri vtedajších majiteľoch iPadu (1,2), ktorí ešte displejom s podobným rozlíšením nedisponovail a jednotlivé pixely doslova ťahali oči. Sharp nám však všetkým vyrazil dych!

Neuveriteľná, no zbytočná čistota

Pokiaľ máte veľmi dobrý zrak, pixely na displeji dokážete pri bližšom pohľade (približne 10 cm) rozoznať až do hustoty okolo 500ppi. Sharp sa však rozhodol, že táto hustota jednoducho nestačí a rozhodol sa posunúť levely. Do svojho „maličkého“ 4,1″ displeja totiž natlačil rozlíšenie až neskutočných 2560×1600 čo je ešte viacej, ako v prípade 2K displejov (2560×1440)! Pri tak malom displeji a tak veľkom rozlíšení sa stalo to, že hustota pixelov na palec je až neskutočných 736ppi. Ide teda o jeden z najčistejších displejov na svete! Je tu však jeden háčik. Pokiaľ naše bystré oko nerozozná pixely na displeji s hustotou 500ppi, načo tlačiť zbytočne veľké rozlíšenie do smartfónu. Jediné, čím môže ovplyvniť zariadenie je to, že ho bude spomaľovať a spotrebuje zbytočne veľa batérie. Ide teda o veľmi zaujímavú novinku, no pokiaľ sa nad ňou zamyslíte, je to úplne zbytočná. Veď v pohode stačí aj to, čo má iPhone 6 , teda 326ppi. Už pri tomto rozlíšení je problém rozoznať jednotlivé pixely!

sharp-igzo-736ppi-2014-11-13-01

About The Author

Volám sa Róbert Hallon, mám 19 rokov a v súčasnosti som študentom štvrtého ročníka na súkromnej strednej umeleckej škole v Žiline kde študujem dizajn. Mojou záľubou sú Apple produkty s ktorými som spojený prakticky už takmer 10 rokov. Najradšej sledujem novinky z Apple a IT sveta. Rovnako tak sledujem nové trendy a špecialitou sú automobily, ktoré milujem rovnako ako Apple! Okrem iného som jeden zo zakladateľov www.svetapple.sk