Nokia chce vraj predať mapy HERE Apple!

0

Spoločnosť Nokia sa v poslednej dobe potýka s nemalými finančnými problémami, s ktorými si jednoducho v spoločnosti nevedia poradiť. Práve preto musia pristúpiť k nepopulárnemu kroku a predať svoje kvalitné mapové podklady, nazývané HERE. Ako píše Bloomberg, jedným z potencionálnych kupcov je aj samotný Apple. Okrem toho však mapy ponúkala Nokia aj takým gigantom ako Facebook či dokonca Amazon!

Mapy HERE

Spoločnosť Nokia má finančné problémy a tie by chcela aspoň dočasne riešiť tak, že predá svoje mapové podklady HERE. Jedným z potencionálnych kupcov je vraj aj Apple, ktoré s Nokiou o samotných mapových podkladoch už komunikovalo. Cena, ktorú si spoločnosť za svoje mapy pýta je naozaj vysoká – 3,2 miliardy amerických dolárov. Okrem Apple svoje mapové podklady však ponúkala aj Facebooku, Amazonu, Baidu či dokonca Alibabe!

Spoločnosť sa vraj topí v dlhoch a navyše vývoj máp je pre ňu stratový. Práve preto ich chce čo najrýchlejšie predať spoločnosti, ktorá by ich vedela využiť. Nokia sa chce ďalej viac zameriavať na sieťové služby. Práve to môže byť jeden z dôvodov, prečo minulý týždeň kúpila spoločnosť Alcatel-Lucent. Podľa všetkého sa chce prinavrátiť k výrobe smartfónov. Len dúfajme, že to neskončí tak ako naposledy, kedy Nokia prišla na trh so svojimi smartfónmi príliš neskoro, čo zapríčinilo síce pomalý, ale istý pád smerom ku dnu. To, ako sa bude situácia v menovanej spoločnosti vyvíjať, budeme samozrejme sledovať aj naďalej a o všetkom pravidelne informovať!

Nokia chcela vraj spoločnosti Apple predať svoje mapy HERE - svetapple.sk

Nokia chcela vraj spoločnosti Apple predať svoje mapy HERE – svetapple.sk

About The Author

Volám sa Róbert Hallon, mám 19 rokov a v súčasnosti som študentom štvrtého ročníka na súkromnej strednej umeleckej škole v Žiline kde študujem dizajn. Mojou záľubou sú Apple produkty s ktorými som spojený prakticky už takmer 10 rokov. Najradšej sledujem novinky z Apple a IT sveta. Rovnako tak sledujem nové trendy a špecialitou sú automobily, ktoré milujem rovnako ako Apple! Okrem iného som jeden zo zakladateľov www.svetapple.sk