Odpoveď Siri v binárnej sústave ? Vieme čo to znamená!

0
Titulná fotka - SvetApple.sk

O tom, že nový slogan na plagáte pozvánky, ktorú spoločnosť Apple rozoslala médiám po celom svete aby ich navnadila na ďalší Keynote, ktorá sa bude konať už 9. septembra znie: “Hey Siri, give us a hint” sme ťa už informovali! Ak si to premeškal klikaj sem! Apple určite rátalo, že sa skalní fanúšikovia budú pýtať túto otázku priamo hlasovej asistentky a tak sa po opýtaní dočká každý jeden aj veľmi zaujímavej odpovede! Prednedávnom ale Apple pridal zopár ďalších, no nás najviac zaujala tá “najtajnejšia” a pre mnohých nepochopiteľná odpoveď.

Čo to znamená ?

Po tom čo Apple pridala zopár odpovedí na “Give me a hint” objavila sa tam jedna s číslami 01000111, 01101111, 01110100, 01100011,01101000 a 01100001. Toto sú čísla binárnej sústavy, ktoré vyjadrujú anglické slovo “Gotcha” . Toto je anglický slang pre naše “Nachytal som ťa”.

Binárna sústava - SvetApple.sk

Binárna sústava – SvetApple.sk

Nachytal som ťa!

Je zaujímavé, že Apple umiestnilo takýto zaujímavý odkaz do svojej hlasovej asistentky. Je otázne, či Apple len chcel aby sa ľudia potrápili a prekladali si tieto čísla len tak, pre zábavu, alebo chystá niečo oveľa  väčšie. Každopádne, odpoveď na túto otázku sa dozvieme o necelých 24 hodín na Apple Keynote.

Aby si nezabudol!

Apple Keynote sa koná už dnes 09.09.2014 o 19:00 nášho času. SvetApple ti samozrejme bude prinášať všetky novinky. Stream naživo si budeš môcť na svojom jablkovom zariadení vychutnať na tejto stránke. O dostupnosti streamovania na Windowse ťa budeme informovať počas Keynote.

About The Author

Momentálne mám na starosti kompletnú grafiku nášho webu. Taktiež tému jailbreak a víkendové seriály, jablkovú bublaninu a pozadia od SvetApple. Zodpovedám aj za odpovedanie na facebookové správy na našej oficiálnej FB stránke. Takže ak máš hocijaké otázky, alebo nám chceš poslať pozadie, neváhaj a pokojne ma kontaktuj na mail dominik.bullo@svetapple.sk