Pozri si na svojom MacBooku s Retina displejom nádherné zábery slnka od NASA!

0
Slnko - titulná fotografia - SvetApple.sk

NASA je vesmírna agentúra, ktorá nám ukázala už veľme veľa záberov rôznych planét, ktoré pochádzajú z našej slnečnej sústavy. Vesmírna agentúra nám ale ešte nikdy nepredviedla takto nádherný záznam slnka, ktorý môžeš na svojom Retina MacBooku alebo iMacu s 5K Retina displejom pozerať s otvorenými ústami. Navyše, nejde o žiadne 5 minútové video. Prekrásne zábery si môžeš vychutnávať až pol hodinu!

Slnko

NASA natočila celkom 300 minút záznamu slnka v 10 vlnových dĺžkach vďaka čomu môžeme vidieť slnko v neuveriteľne vysokej kvalite. Neodpustila si ale samozrejme ani moderné technológie a tak sú zábery rovno v 4K kvalite, čo určite ocení nejeden majiteľ MacBooku Pro, iMacu či kvalitnej televízie, ktorá 4K podporuje. Len tak pre zaujímavosť, celé video má dokopy približne 30 minút no skutočný záznam trval približne 300 minút. Znamená to teda, že jedna minúta videa je v skutočnosti 10 minút. Skutočne impozantné zábery čo povieš?

About The Author

Volám sa Róbert Hallon, mám 19 rokov a v súčasnosti som študentom štvrtého ročníka na súkromnej strednej umeleckej škole v Žiline kde študujem dizajn. Mojou záľubou sú Apple produkty s ktorými som spojený prakticky už takmer 10 rokov. Najradšej sledujem novinky z Apple a IT sveta. Rovnako tak sledujem nové trendy a špecialitou sú automobily, ktoré milujem rovnako ako Apple! Okrem iného som jeden zo zakladateľov www.svetapple.sk