Preventívna zdravotná prehliadka so smartfónom a príslušenstvom.

0
Preventívna zdravotná prehliadka so smartfónom a príslušenstvom.

Startup Scanadu uviedol na trh prvé zariadenie a je ním Scout. Toto zariadenie vám zmeria teplotu, tlak a ďalšie údaje. Do predaja by sa mal dostať onedlho. Informácie sa zobrazia v prehľadnom dizajne, ktoré pošle do mobilnej aplikácie.

Momentálne spoločnosť testuje svoj ďalší produkt. Scanaflo by malo nahradiť testovacie pásiky, na ktoré ľudia močia. Toto zariadenie by malo rozoznať, či je žena tehotná, koľko má proteínov, glukózy, leukocytov a krvi v moči. Zmerať by malo aj iné parametre, ktoré pošle do telefónu. Ak by výsledky neboli dobré, aplikácia používateľa upozorní a odporučí  na návštevu lekára.

Aká bude cena zariadení nie je ešte známe a nevie sa ani to či bude dostupná aj v Európe, alebo iba pre americký región.

Zdroj: itspecial.sk

About The Author

Volám sa Róbert Hallon, mám 19 rokov a v súčasnosti som študentom štvrtého ročníka na súkromnej strednej umeleckej škole v Žiline kde študujem dizajn. Mojou záľubou sú Apple produkty s ktorými som spojený prakticky už takmer 10 rokov. Najradšej sledujem novinky z Apple a IT sveta. Rovnako tak sledujem nové trendy a špecialitou sú automobily, ktoré milujem rovnako ako Apple! Okrem iného som jeden zo zakladateľov www.svetapple.sk