Príspevok na Facebooku znamenal pre jedného muža 15 rokov za mrežami!

0
facebook-mreže---titulná-fotografia---SvetApple

Zoznámte sa s chlapíkom menom Malik First Born Allah Farrad, korý sa stal jedným z najhlúpejších ľudí na sociálnych sieťach. Poslal totiž na Facebook fotku, ktorá síce vyzerala drsne, no práva vďaka tejto fotke ho dokázala vyhľadať FBI a zariadiť mu 15 a pol ročný pobyt za mrežami. No, asi mu to nestálo za to! 

15 rokov za mrežami za…

V Amerike platí jedno, ak cheš byť drsný gangster, musíš mať aj svoju vlastnú strelnú zbraň a úplne najlepšie je, ak túto strelnú zbraň vlastníš nelegálne a máš na nej aj namontovaný laser. Na prvý pohľad to pred kamošmi z gangu možno vyzerá cool, no nepatrí to na verejnosť a podľa toho čo sa stalo Malikovi Firstovi Bornovi Allahovi Farradovi (rodenému Marvinovi Sponymu) ani na sociálnu sieť. Tento kriminálnik začal svoju neúspešnú kariéru ešte v mladom veku, v 14 rokoch. Neskôr bol odsúdený za držanie zbrane a cracku. To bolo v roku 2000 a teraz pôjde za mreže opäť, pravdepodobne mu nestačilo.

V roku 2013 totiž zavesil na sociálnu sieť Facebook pomerne drsnú, no zároveň hlúpu fotku ako vo svojej ruke drží zbraň s laserom a mieri si priamo na svoje čelo. Táto fotka ho bude stáť 15 a pol roka za mrežami, nakoľko ho v tom období vyšetrovala FBI kvôli inej kriminálnej činnosti a pri prehliadaní FB mu objavila nižšie zobrazenú fotografiu. Sudca ho za nelegálne držanie strelnej zbrane odsúdil na 10 rokov a pridal mu ďalších 5 bez možnosti podmienečného prepustenia. Čo teda túto pravdepodobne nie príliš inteligentnú osobu priviedlo do väzenia bol obyčajný post na Facebooku, vďaka ktorému chcel ukázať aký je drsný. Hold, život sa s ním nemazná a teraz za svoj príspevok bude sedieť. Ponaučenie? Pozor na to čo dávaš na FB!

About The Author

Volám sa Róbert Hallon, mám 19 rokov a v súčasnosti som študentom štvrtého ročníka na súkromnej strednej umeleckej škole v Žiline kde študujem dizajn. Mojou záľubou sú Apple produkty s ktorými som spojený prakticky už takmer 10 rokov. Najradšej sledujem novinky z Apple a IT sveta. Rovnako tak sledujem nové trendy a špecialitou sú automobily, ktoré milujem rovnako ako Apple! Okrem iného som jeden zo zakladateľov www.svetapple.sk