Prvý smartfón oslavuje 20 rokov!

0

Dnes 16. augusta oslávil prvý smartfón 20 rokov! Ide konkrétne o zariadenie , ktoré dokázalo skĺbiť telefóny (veľké, plastové škatule s polmetrovou anténou) a vtedajšie počítače. 

20 ročné výročie

Je to presne dvadsať rokov od doby, keď bol predstavený prvý smartfón vôbec! Šlo však skôr o nechutnú plastovú škatuľu ako o elegantný kovový smartfón. Aj napriek tomu, že nám môže pripomínať lacnú čínsku hračku, na vtedajšiu dobu dokázalo divy.

Aplikácie

Možno vás to prekvapí, no už v roku 1994 dokázali ľudia pomocou tohto smartfónu rozposielať e-maily. Mohli ste si doň zapisovať poznámky, či prezerať kalendár. Tento smartfón podporoval niekoľko jednoduchých aplikácií a dokonca vedel komunikovať aj s faxom.

i9VTPKApItSk_zps32eeb8f2

Tento smartfón bol na svoju dobu, veľmi vyspelým zariadením. Mohli ste z neho napríklad písať e-maily či zapisovať si poznámky – svetapple.sk

Hardware

Tento, na tú dobu veľmi vyspelý smartfón používal na komunikáciu z majiteľom „veľký“, zelený, dotykový displej, ktorý bol ovládaný stylusom. Celé zariadenie vážilo 500 g, čo pravdepodobne prispievalo k tomu, že ho nebolo práve pohodlné nosiť len tak vo vrecku. Druhým, a to zrejme najväčším problémom prvého smartfónu, bola jeho chabá výdrž batérie. Telefón totiž na jedno nabitie vydržal len jednu hodinu. Aj to zrejme prispelo k tomu, že tento smartfón nezožal takú popularitu ako sa od neho očakávalo.

628x471

Na komunikáciu slúžil „veľký“ dotykový displej, ktorý mal zelenú farbu – svetapple.sk

About The Author

Volám sa Róbert Hallon, mám 19 rokov a v súčasnosti som študentom štvrtého ročníka na súkromnej strednej umeleckej škole v Žiline kde študujem dizajn. Mojou záľubou sú Apple produkty s ktorými som spojený prakticky už takmer 10 rokov. Najradšej sledujem novinky z Apple a IT sveta. Rovnako tak sledujem nové trendy a špecialitou sú automobily, ktoré milujem rovnako ako Apple! Okrem iného som jeden zo zakladateľov www.svetapple.sk