Rapidshare končí!

0
Rapidshare - svetapple.sk

Pokiaľ ste starší ročník narodenia, pravdepodobne si pamätáte legendárny RapidShare, ktorý v minulosti patril medzi najobľúbenejšie cloudové úložiská na svete. Žiaľ časy sa zmenili a aj správcovia tohto cloudu museli čeliť silnej konkurencii ako je napríklad Google Drive či DropBox. Celé sa to dostalo až do momentu, kedy spoločnosť ohlásila ukončenie činnosti!

Po 13 rokoch koniec!

Pokiaľ patríte k starším, ale v niektorých prípadoch aj mladším ročníkom, určite vám niečo hovorí názov RapidShare. Cloudová služba, ktorá bola spustená ešte v roku 2002 sa počas doby svojho pôsobenia vypracovala na absolútny vrchol a stala sa útočiskom nielen mnohých používateľov, ktorí si chceli uložiť svoje vlastné dokumenty ale predovšetkým pirátov, ktori na nej ukrývali rôzne hry, hudbu či filmy.

Najväčší úspech zaznamenala v roku 2012, kedy bol vypnutý megaupload. Práve vtedy sa stala na krátku chvíľu jeho alternatívou, no celé to skončilo jasným neúspechom, keďže autori zvýšili dôraz na to, aby sa nekopíroval nelegálny obsah. Od roku 2012 to teda ide s RapidSharom dolu vodou. Minulý rok bola prepustená väčšina personálu a dnes spoločnosť oznámila používateľom, aby si svoje súbory uložili do 31.marca 2015, keďže potom budú vypnuté servery. Odpočívaj v pokoji RapidShare!

About The Author

Volám sa Róbert Hallon, mám 19 rokov a v súčasnosti som študentom štvrtého ročníka na súkromnej strednej umeleckej škole v Žiline kde študujem dizajn. Mojou záľubou sú Apple produkty s ktorými som spojený prakticky už takmer 10 rokov. Najradšej sledujem novinky z Apple a IT sveta. Rovnako tak sledujem nové trendy a špecialitou sú automobily, ktoré milujem rovnako ako Apple! Okrem iného som jeden zo zakladateľov www.svetapple.sk