Re/Code: Apple zmení televíziu!

0
Apple TV - svetapple.sk

Aj keď sme o bájnej televízii Jablkovej spoločnosti počuli už veľa, mali sme ju tu mať už aspoň dva roky. Aj keď to môže znieť ako ďalšia fáma, ľady sa možno konečne pohli, keďže zdroje blízke Re/Code hlásia, že Apple už intenzívne pracuje na novej televízii, ktorá má fungovať na špeciálnom webovom rozhraní!

Nový revolučný systém!

Je verejne známe, že Stevovi Jobsovi a teda ani spoločnosti Apple doslova nevyhovovala súčasná podoba televízie a v spoločnosti sa pokúšali nájsť svoj vlastný spôsob, ako by mohol používateľ sledovať obľúbený obsah a platiť len za to, čo skutočne pozerá. Aj keď to možno nebude znieť až tak revolučne, Apple vymyslelo naozaj rafinovaný spôsob, ako spojiť šetrenie peňazí so sledovaním televízie a už teraz vytvorilo svoj vlastný prototyp, ktorý práve v Cupertine testujú.

Podľa doposiaľ istených informácií by si zákazník nepredplácal za dané televízne kanály tak, ako je tomu v súčasnej dobe ale platil by len za relácie a seriály, ktoré chce skutočne pozerať. V praxi by to teda asi znamenalo toľko, že by stačilo, aby si vytvoril používateľ nejaké „vlákna“ a sledoval len to, čo ho najviac zaujíma s tým, že by mohol v konečnom dôsledku aj príjemne ušetriť.

Ako to teda bude vyzerať?

Aj keď nám Re/Code bližšie nepredstavil to, ako bude podobná televízia vyzerať, my sme si už v redakcii vytvorili vlastný názor na budúcnosť televízie, ktorú Apple predstaví. Podľa nášho názoru neuvidíme žiaden LCD panel ani nič podobne, ale nová služba bude súčasťou novej Apple TV 4. generácie, ktorá je stále v nedohľadne. Tá by mohla konečne využiť svoj potenciál televízie a Apple by ju mohol predávať ako „teplé rožky“. Aj keď je pravda, že sa Apple takmer so 100% istotou zameria predovšetkým na americký trh, pokiaľ sa mu podarí svoju vlastnú televíziu presadiť tam, je len otázkou času, kým sa bude myšlienka dostávať postupne do iných krajín a teda aj ku nám!

Apple TV - svetapple.sk

Apple TV – svetapple.sk

 

About The Author

Volám sa Róbert Hallon, mám 19 rokov a v súčasnosti som študentom štvrtého ročníka na súkromnej strednej umeleckej škole v Žiline kde študujem dizajn. Mojou záľubou sú Apple produkty s ktorými som spojený prakticky už takmer 10 rokov. Najradšej sledujem novinky z Apple a IT sveta. Rovnako tak sledujem nové trendy a špecialitou sú automobily, ktoré milujem rovnako ako Apple! Okrem iného som jeden zo zakladateľov www.svetapple.sk