Samsung bude pre Apple vyrábať procesory A9!

0

Aj napriek obrovskej rivalite týchto dvoch spoločností, bude Samsung vyrábať nové čipy pre jablkovú spoločnosť. Masová výroba Apple A9 začne v druhej polovici roku 2015!

Samsung nahradí TSMC

Juhokórejský gigant tak nahradí súčasného výrobcu Apple A8 čipov pre iPhone 6 TSMC. Hlavným dôvodom má byť údajne to, že Samsung už dokáže masovo vyrábať procesory 15-nm metódou zatiaľ čo TSMC 20-nm. Nedávno Samsung spustil výrobu procesorov Qalcomm Snapdragon. Zdá sa teda, že spoločnosť bude vyrábať čipy niekedy v polovici budúceho roka. Apple však údajne TSMC totálne neodpísalo. Má sa totiž podieľať na výrobe čipov s označením A10 niekedy v roku 2016!

apple_a9

Apple A9 bude vyrábaný spoločnosťou Samsung v druhej polovici roku 2015! – svetapple.sk

About The Author

Volám sa Róbert Hallon, mám 19 rokov a v súčasnosti som študentom štvrtého ročníka na súkromnej strednej umeleckej škole v Žiline kde študujem dizajn. Mojou záľubou sú Apple produkty s ktorými som spojený prakticky už takmer 10 rokov. Najradšej sledujem novinky z Apple a IT sveta. Rovnako tak sledujem nové trendy a špecialitou sú automobily, ktoré milujem rovnako ako Apple! Okrem iného som jeden zo zakladateľov www.svetapple.sk