Samsung Galaxy S6 Edge ohnete ešte ľahšie ako iPhone 6 Plus!

0
Samsung Galaxy S6 Edge sa ohýba - svetapple.sk

Spoločnosť Apple si so svojim iPhonom 6 a iPhonom 6 Plus musela odtrpieť svoje, keď sa tieto zariadenia dostali do takzvaného testu ohybnosti. Vzhľadom na ich tenké telo s tým takmer nikto nemal príliš veľký problém a tak vznikla kauza #bendgate. Dnes, takmer pol roka po tejto kauze prichádza ďalšia kauza, no tentokrát s hlavným konkurentom iPhonu 6. Samsung Galaxy s6 Edge ohnete ešte jednouchšie ako iPhone 6 Plus!

Samsung Galaxy S6 Edge sa ohýba!

Toto v Samsungu určite nechceli, no žiaľ, s cieľom predstaviť tenšie zariadenie, ako je samotný iPhone 6 na to zrejme doplatili. Prečo? Je to jednoduché, v teste ohybnosti bol proti Jablkovému zaraideniu postavený najnovší smartfón so zahnutým displejom, ktorého hrúbka je len 6,9 mm (rovnako ako pri iPhone 6). Narozdiel však od iPhonu 6 Plus ide o značne menšie zaraidenie a tak je ohýbanie celkom problém. V teste sa objavil aj HTC One M9, ktorý podľahol tlaku 120 libier. Samsung Galaxy S6 Edge podľahol tlaku len 149 libier, no a na iPhone 6 Plus bolo potrebné vystaviť tlak 179 libier! Je teda jasné, že aj keď je z trojice iPhone 6 Plus pravdepodobne najväčší, je aj najpevnejší, čo bolo pomerne nečakané!

Zdroj: Macrumors.com

About The Author

Volám sa Róbert Hallon, mám 19 rokov a v súčasnosti som študentom štvrtého ročníka na súkromnej strednej umeleckej škole v Žiline kde študujem dizajn. Mojou záľubou sú Apple produkty s ktorými som spojený prakticky už takmer 10 rokov. Najradšej sledujem novinky z Apple a IT sveta. Rovnako tak sledujem nové trendy a špecialitou sú automobily, ktoré milujem rovnako ako Apple! Okrem iného som jeden zo zakladateľov www.svetapple.sk