smartfón s hrúbkou 3,8mm? Toto sa môže stať len v Číne!

0

iPhone používame prakticky už od jeho začiatku predaja v roku 2007. Telefón nás vtedy natoľko presvedčil, že sme pri ňom zostali až dodnes. Zvyknutý sme teda boli najmä na to, že jeho hrúbka bola stále menšia a menšia, čím sme sa dostali až na 7,1 mm (6 Plus). Telefón je v pomere ku svojej veľkosti až extrémne tenký. Ako asi bude vyzerať smartfón, ktorý bude ešte raz taký tenký? 

Nebude to nič moc

Možno, že to znie zaujímavo, veď mať telefón tenký ako žiletka musí byť frajerina. Nie je to však vždy tak ako to znie. Treba si totiž uvedomiť, že pokiaľ nebude smartfón vyrobený z ocele alebo iného „neohnuteľného“ materiálu, tak to nebude trvať príliš dlho ani malému dieťaťu, kým sa z neho stane „flexibilné zariadenie“.

iphone-6-plus-bend-test

Pokiaľ ste ľahko ohli iPhone 6 Plus, ako asi bude vyzerať toto? – svetapple.sk

Nič moc

Aj týmito dvoma slovami by sa dal popísať hardware zatiaľ nepredstaveného smartfónu. Totiž do 3,8 mm tela musí vôjsť batéria, ultratenký dispej, fotoaparát a samozrejme procesor. Ten však nebude príliš silný, vzhľadom na to, že súčasné ARM procesory potrebujú dodatočné chladenie, ktoré by sa mohlo v takto tenkom zariadení dokonca strácať. Druhou slabou stránkou bude batéria, ktorá vzhľadom na svoju hrúbku neponúkne dostatočnú kapacitu na celý deň, ba dokonca možno ani na pol dňa. A čo fotoaparát? Ten v nových iPhonoch je absolútne špičkový, no predsa vytŕča. Pokiaľ by teda nemal vytŕčať ani tu, nebude to nič moc!

nnn

Niekedy to skrátka netreba preháňať! – svetapple.sk

About The Author

Volám sa Róbert Hallon, mám 19 rokov a v súčasnosti som študentom štvrtého ročníka na súkromnej strednej umeleckej škole v Žiline kde študujem dizajn. Mojou záľubou sú Apple produkty s ktorými som spojený prakticky už takmer 10 rokov. Najradšej sledujem novinky z Apple a IT sveta. Rovnako tak sledujem nové trendy a špecialitou sú automobily, ktoré milujem rovnako ako Apple! Okrem iného som jeden zo zakladateľov www.svetapple.sk