Sony bolo napadnuté Hackermi, tí si odniesli 11TB dát!

0
Sony Pictures - svetapple.sk

V poslednej dobe sa pomerne často špekuluje o zabezpečení spoločnosti Sony. Nie je to totiž tak dávno, čo bola už po druhýkrát napadnutá služba PSN a hneď na to tu máme toto. Hackerom sa podarilo dostať pomocou diery v systéme, priamo k dátam Sony Pictures, teda divízie, ktorá sa zaoberá natáčaním filmov!

Zabezpečenie

Spoločnsoť Sony by si mala začať dávať väčší pozor na zabezpečenie svojich dát. Len prednedávnom bolo znova hacknuté PSN a približne pred týždňom sa odohral ďalší útok, ktorý si vyžiadal za obeť niekoľko zatiaľ nepredstavených filmov, či dokonca pasy Angeliny Jolie či Cameron Diaz! Skrátka problém. Konkrétne bolo „odcudzených“ 11TB dát, z toho niekoľko už hotových filmov. Medzi ne patrí napríklad: Fury (Železné srdce), Annie, Mr.Turner, Still Alice. Všetko sú to teda filmy (okrem Fury), ktoré sa ešte do kín ani nedostali. Zaujímavosťou je, že medzi zverejnenými filmami, ktoré pustili hackeri na internet, sa nenachádza komédia The Interview, v ktorej sa snaží Americká CIA zvrhnúť z postu diktátora Kim-Čong Una. Je teda veľmi pravdepodobné, že hackeri pochádzajú práve zo Severnej Kórei!

Sony Pictures - svetapple.sk

Sony Pictures – svetapple.sk

About The Author

Volám sa Róbert Hallon, mám 19 rokov a v súčasnosti som študentom štvrtého ročníka na súkromnej strednej umeleckej škole v Žiline kde študujem dizajn. Mojou záľubou sú Apple produkty s ktorými som spojený prakticky už takmer 10 rokov. Najradšej sledujem novinky z Apple a IT sveta. Rovnako tak sledujem nové trendy a špecialitou sú automobily, ktoré milujem rovnako ako Apple! Okrem iného som jeden zo zakladateľov www.svetapple.sk