Sony pripravuje svoje inteligentné hodinky z e-papiera.

0

Spoločnosť Apple uviedla svoje prvé inteligentné hodinky ešte 9.septembra, kedy vlastne vznikol aj úplne nový trend v chápaní inteligentných hodiniek. Totiž Apple Watch disponujú naozaj luxusným vyhotovením a zároveň možnosťou kombinovať rôzne remienky. Ostatné spoločnosti si zdá sa začínajú brať príklad práve z Apple a pripravujú svoje hodinky, ktoré budú ponúkať taktiež nové možnosti. Jednou z nich je aj spoločnosť Sony, ktorá chce využiť e-paper.

Nielen na displej

Áno ide o presne ten e-paper, ktorý môžme poznať z čítačiek. Výhoda je jednoznačná. E-paper nepotrebuje vyžarovať svetlo, on ho priamo odráža, čo sa podpisuje aj na čitateľnosti a priehľadnosti samotného textu či hocičoho iného, čo sa na ňom zobrazuje.. Druhou výhodou je samozrejme úspora energie. Sony však na to ide trocha ináč a displej nebude jediným, na ktorom bude použitý e-paper. Mal by sa totiž vyskytnúť aj na remienku hodiniek. Majiteľ by mal teda mať možnosť kedykoľvek zmeniť vzor či celkový vzhľad svojho remienka. Uvidíme teda, čo nám to Sony nakoniec predstaví. Každopádne to vyzerá veľmi zaujímavo!

epaper

Malo by ísť o rovnaký materiál, aký je použitý pri elektronických čítačkách! – svetapple.sk

About The Author

Volám sa Róbert Hallon, mám 19 rokov a v súčasnosti som študentom štvrtého ročníka na súkromnej strednej umeleckej škole v Žiline kde študujem dizajn. Mojou záľubou sú Apple produkty s ktorými som spojený prakticky už takmer 10 rokov. Najradšej sledujem novinky z Apple a IT sveta. Rovnako tak sledujem nové trendy a špecialitou sú automobily, ktoré milujem rovnako ako Apple! Okrem iného som jeden zo zakladateľov www.svetapple.sk