Steve Wozniak prišiel o bitcoiny v hodnote 74 000 $

0
Steve Wozniak prišiel o bitcoiny v hodnote 74 000 $

Bol si už niekedy okradnutý? Zažil si ten pocit zúfalstva? Tak teraz si predstav, že máš 74 000 dolárov v bitcoinoch. To by bolo super, však? Spoluzakladateľ spoločnosti Apple – Steve Wozniak o ne prišiel behom minúty. Niekto s ním teda naozaj pekne vybabral.

Ako sa to mohlo stať?

Steve Wozniak sa zúčastnil summitu Global Economy, kde sa „pochválil“ so svojim príbehom. Vyjadril sa, že si iba nedávno kúpil 7 bitcoinov, kedy ešte neboli také populárne. No dnes by sa ich hodnota vyšplhala až na 74 000 dolárov.

Celé sa to stalo iba kvôli rozhodnutiu, že Steve svoje bitcoiny predá. A to len preto, že od nich očakával viac. Myslel si, že čoskoro nahradia peniaze a kreditné karty, že nimi bude môcť zaplatiť napríklad v reštaurácii. To sa však nestalo a tak ich chcel posunúť ďalej. Našiel anonymného kupca, s ktorým sa dohodol na odkúpení bitcoinov prostredníctvom kreditnej karty. Počas toho, ako obchod prebiehal a kupcovi boli bitcoiny pripísané, prevod peňazí bol zrušený. Steve to samozrejme nenechal len tak a snažil sa vypátrať majiteľa kreditnej karty. Šanca na jeho nájdenie je ale minimálna a jediné, čo sa mu podarilo zistiť je, že karta, z ktorej bola transakcia zadaná, bola kradnutá. No aj tak je z toho celého najlepšie to, že Steve spomínané bitcoiny kúpil iba za 700 dolárov.

Bitcoin - svetapple.sk

Bitcoin – svetapple.sk

A čo si bitcoinoch, resp. celkovo o kryptomenách myslíš ty? Nahradia čoskoro papierové peniaze tak, ako si to myslel Steve? Alebo je to iba novodobý chvíľkový ošiaľ, na ktorý sa onedlho zabudne? Svoj názor môžeš vyjadriť prostredníctvom komentáru, priamo pod článkom. 🙂

Steve Wozniak - svetapple.sk

Steve Wozniak – svetapple.sk

Zdroj: bgr.com

 

 

About The Author

Apple = ♥