Takto znie Strom!

0
Strom - svetapple.sk

Hneď ako ste si prečítali nadpis článku pravdepodobne ste sa pekne čudovali. Je množstvo vecí, ktoré môže nejako znieť ale strom? Áno strom! A to nehovoríme o šumení lístia ale o letokruhoch, ktoré nám okrem samotného veku dotyčného dreva môžu vytvoriť aj naozaj nádhernú melódiu. Všetko čo potrebujete je jeden šikovný človek a môžte vychutnávať!

„Čítačka letokruhov“

Pokiaľ vás niekedy zaujímalo to, ako znie strom alebo lepšie povedané, akú pieseň môže zahrať, pravdepodobne vás následujúci vynález, ktorý vytvoril Bartholomäus Traubeck veľmi poteší. Totiž tento „vynálezca“ vytvoril zariadenie, ktoré dokáže čítať letokruhy, no zároveň sleduje farbu a tvrdosť stromu. Na základe týchto informácií potom premieňa všetko to čo zistí do hudobnej podoby, teda na rôzne noty. Najlepšie na tom celom je však to, že každý strom má letokruhy iné, a tak vám každý jeden zahrá „svoj príbeh“ úplne ináč. Aj napriek tomu, že sa to môže zdať na prvý pohľad ako celkom veľká hlúposť, ide o vinikajúci nástroj, ktorý vytvára výbornú hudbu. Čo poviete, páči sa vám hudba zo stromu? 

About The Author

Volám sa Róbert Hallon, mám 19 rokov a v súčasnosti som študentom štvrtého ročníka na súkromnej strednej umeleckej škole v Žiline kde študujem dizajn. Mojou záľubou sú Apple produkty s ktorými som spojený prakticky už takmer 10 rokov. Najradšej sledujem novinky z Apple a IT sveta. Rovnako tak sledujem nové trendy a špecialitou sú automobily, ktoré milujem rovnako ako Apple! Okrem iného som jeden zo zakladateľov www.svetapple.sk