Technológia navrátila mužovi zrak!

0
Bionické oko - svetapple.sk

Ľudské oko je jeden z najdôležitejších orgánov v našom tele. Patrí medzi najdôležitejšie zmysly a bez neho by sme jednoducho nemohli robiť to, čo považujeme za absolútne normálne. Nevychutnávali by sme si pohľad na nádhernú krajinu, hory, more atď… V Amerike sa však podaril zázrak a nevidiaci muž získal po 10 rokoch opäť zrak. Všetko vďaka modernej technológií!

Zrak

Experti zo spoločnosti Mayo Clinic (ktorá len tak mimochodom spolupracuje aj so spoločnosťou Apple) a ich Healthkitom, dokázali prakticky malý zázrak, keď prepojili najmodernejšiu technológiu s telom človeka tak, aby sa mu opäť prinavrátil zrak. Vďaka tomuto počinu dokázali naozaj veľa a ukázali, že aj nevidiaci majú nádej na to, že ešte niekedy niečo uvidia. Najlepšie na tom je, že všetko je pomerne rýchle a najmä bezbolestné!

Bionické oko

Staršiemu, 68 ročnému mužovi, ktorý prišiel ešte pred 10 rokmi o svoj zrak sa rozhodli pomôcť tak, že mu nasadili špeciálne bionické oko. Toto oko sníma okolie a okraje objektov, čím vytvára priestorový obraz. Áno táto technológia síce nie je úplne dokonalá a ešte nejaký ten piatok potrvá, kým bude nevidiaci človek vidieť objekty omnoho detialnejšie, no je to určite obrovský pokrok minimálne v technológii. Kto by bol ešte pred 10 rokmi povedal, že niečo podobné bude niekedy možné?

To ako oko funguje a ako cezeň slepý muž vidí, si môžte pozrieť na následujúcom videu. My už iba dodáme jedno, pokrok ani vývoj nezastavíš!

About The Author

Volám sa Róbert Hallon, mám 19 rokov a v súčasnosti som študentom štvrtého ročníka na súkromnej strednej umeleckej škole v Žiline kde študujem dizajn. Mojou záľubou sú Apple produkty s ktorými som spojený prakticky už takmer 10 rokov. Najradšej sledujem novinky z Apple a IT sveta. Rovnako tak sledujem nové trendy a špecialitou sú automobily, ktoré milujem rovnako ako Apple! Okrem iného som jeden zo zakladateľov www.svetapple.sk