Film Steve Jobs má dve nominácie na Oscara!

0
titulka jobs oscar

V roku 2015 sme už druhýkrát mohli vidieť na striebornom plátne filmové stvárnenie životného príbehu človeka, vizionára a zakladateľa spoločnosti Apple, Steva Jobsa.

Nominácie na Oscara

Filmová Akadémia pred pár dňami zverejnila nominácie na Oscarov pre rok 2016. Zatiaľ čo celý svet drží opäť palce Leonardovi DiCapriovi, aby konečne získal zaslúženého Oscara, za pozornosť stojí, že aj minuloročnému filmovému debutu o Steveovi Jobsovi sa ušli rovno dve nominácie. Film z roku 2015 je považovaný za vydarenejší ako ten z roku 2013, čo dokazuje aj 75% na ČSFD a zväčša pozitívne reakcie divákov.

Sám spoluzakladateľ spoločnosti Apple, Steve Wozniak pochválil tohtoročný filmový počin o Jobsovi z pera oscarového scenáristu Aarona Sorkinsa. Zatiaľ čo podobu Asthona Kutchera so Steveom Jobsom v jeho mladosti nemôže nikto poprieť, stvárnenie Michaela Fassbendera je považované za dôveryhodnejšie.

Hneď dve nominácie

Okrem Fassbendera, ktorý je nominovaný v kategórií najlepší mužský herecký výkon v hlavnej úlohe, je nominovaná aj herečka Kate Winslet. Práve tá za úlohu v tomto snímku získala aj ocenenie Zlatý glóbus. Ten sa ušiel aj scenáristovi Aaronovi Sorkinovi. Taktiež za scenár k filmu Steve Jobs.

Dostane Jobs Oscara?

Winslet a Fassbender svoje úlohy stvárnili bravúrne a je isté, že nomináciu na najväčšie filmové ocenenie si rozhodne zaslúžia. To či si niekto z nich zlatú sošku odnesie domov, zistíme už 28. februára. Priamy prenos z odovzdávania Oscarov by mala vysielať aj slovenská televízia Doma.

Steve Jobs

About The Author

Volám sa Dávid, mám 19 rokov a som študentom posledného ročníka na strednej, kde študujem propagačnú grafiku. Aktívne sledujem všetky novinky okolo spoločnosti Apple približne od roku 2009, kedy som prvýkrát mal možnosť spoznať produkty z dielne Apple. Na webe svetapple.sk môžeš odomňa vidieť prevažne články a zaujímavosti zo zákulisia a histórie spoločnosti Apple. Členom redakcie som od októbra 2015. Konktaktovať ma môžeš na david.kidala@svetapple.sk . Moje motto: Stay Hungry, Stay Foolish! :)