Trh s mobilnými hrami dobehne konzoly či PC

0
iPad mini - svetapple.sk

V dnešnej dobe používa smartfón takmer každý. Síce nie každý má zrovna iPhone či inú vlajkovú loď no aj tie najnáročnejšie hry dneska zvládnu aj smartfóny strednej triedy. Ináč povedané, mobilné hranie je budúcnosť a trh sa musí pripraviť. Čoskoro by mali dokonca dobehnúť konzolové, či počítačové hry.

Štatistika

Podľa poslednej štatistiky Open Gaming Alliance trhovo dostihne hranie na našich mobilných zariadeniach herný trh výkonných herných konzol (medzi tie samozrejme nepatria malé herné konzoly postavené na báze Androidu) už v roku 2018.

V roku 2019 by mal dokonca dobehnúť aj herný trh s PC hrami a to už je čo povedať. Pokiaľ sa pozrieme na nasledujúci graf, veľmi jasne uvidíme, ako trh s mobilnými hrami trhovo rastie. Taktiež môžeme vidieť to, ako klesá hranie na konzolách s ich postupným starnutím. Aj napriek tomu, že sa v poslednej dobe veľa hovorilo o postupnom poklese predaja klasických PC, zdá sa, že táto platforma veľmi stabilne rastie a ináč by to nemalo byť ani v budúcnosti.

Štatistika - svetapple.sk

Štatistika – svetapple.sk

Už v roku 2018 by mal dosiahnuť trh s PC hrami 35 miliárd amerických dolárov. Trh s mobilnými hrami dosiahne túto metu len o rok neskôr!

Zdroj: venturebeat.com

About The Author

Volám sa Róbert Hallon, mám 19 rokov a v súčasnosti som študentom štvrtého ročníka na súkromnej strednej umeleckej škole v Žiline kde študujem dizajn. Mojou záľubou sú Apple produkty s ktorými som spojený prakticky už takmer 10 rokov. Najradšej sledujem novinky z Apple a IT sveta. Rovnako tak sledujem nové trendy a špecialitou sú automobily, ktoré milujem rovnako ako Apple! Okrem iného som jeden zo zakladateľov www.svetapple.sk