Už čoskoro Nintendo vydá päť hier pre iPhone

0
nintendo-Svetapple.sk

Spoločnosť Nintendo počas stretnutia s investormi potvrdila, že do konca tohto roka môžeme očakávať vydanie vôbec prvej hry pre smartfóny a do roka 2017 vyjdú ďalšie štyri. Navyše uviedla, že sa nepôjde len o nejaké drobné hry, ale že sa má jednať o kvalitné tituly s dlhoročnou podporou.

Čo uviedol prezident spoločnosti Satoru Iwata

“Chceme, aby každá z týchto hier bola hitom,” uviedol prezident spoločnosti Satoru Iwata, “a pretože chceme priebežne pracovať s každou z nich po veľmi dlhú dobu od ich vydania, 5 hier nie je vôbec malé číslo a malo by prezentovať náš seriózny prístup k hrám pre smartfóny.”

Aké budú hry

Iwata teda potvrdil, že spoločnosť plánuje vydať naozaj plnohodnotné a kvalitné tituly a nebude sa jednať len o arkády typu Pexeso s postavičkami zo Super Maria alebo o klon Flappy Birda. Varoval však, že ani špičkové hry nemusia uspieť, pokiaľ hráči nedokážu uznať kvalitu hry. Spoločnosť opäť potvrdila, že sa nebude jednať o porty súčasných hier: “Ak by sme jednoducho preportovali hru, ktorá vyšla na dedikovanej platforme, nebude to pasovať k štýlu hrania hier na telefónoch,” a dodal, že medzi hrami pre konzoly a hrami pre smartfóny musia byť patričné rozdiely, aby si ich mohli hráči vychutnať najviac.

Zdroj: The Verge

About The Author

Volám sa Róbert Hallon, mám 19 rokov a v súčasnosti som študentom štvrtého ročníka na súkromnej strednej umeleckej škole v Žiline kde študujem dizajn. Mojou záľubou sú Apple produkty s ktorými som spojený prakticky už takmer 10 rokov. Najradšej sledujem novinky z Apple a IT sveta. Rovnako tak sledujem nové trendy a špecialitou sú automobily, ktoré milujem rovnako ako Apple! Okrem iného som jeden zo zakladateľov www.svetapple.sk