Videohovory cez Skype oslavujú 10 rokov

0
titulka skype

Programov a aplikácií, ktoré nám dnes umožňujú telefonovať s blízkymi prostredníctvom internetu je viac ako dosť. Tieto programy a aplikácie pomaly vytláčajú aj mobilných operátorov. Populárnejší bezplatný program na internetové telefonovanie ako je program Skype budeme hľadať márne. Skype práve v týchto dňoch oslavuje 10 rokov od uvedenia funkcie videohovorov.

Bezplatný a jednoduchý

Prvá verzia programu bola uvedená na trh 29. augusta 2003. Skype má dnes niekoľko stoviek miliónov aktívnych používateľov, ktorí denne “preskypujú” viac ako dve miliardy minút. Dôvodov, prečo je Skype tak populárny je mnoho. Isto medzi ne patrí jednoduché prostredie, ľahké používanie, bezplatnosť a možnosť spojiť sa zadarmo prostredníctvom internetu s kýmkoľvek, kto je aj na druhej strane planéty. Spoločnosť bola dvakrát predaná. Naposledy bol Skype predaný Microsoftu za 8,6 miliardy dolárov od prevádzkovateľa portálu eBay.

Konkurencia stále rastie

Slovo Skype sa už za vyše 13 rokov svojej existencie synonymom internetového telefonovania a stále si drží svoju pozíciu na trhu. Program vznikol v dobe keď internetové telefonovanie bolo v plienkach. Dnes má Skype oveľa väčšiu konkurenciu. Svoje alternatívy na trhu má už aj Apple či Facebook.

10 rokov videohovorov

Skype v týchto dňoch oslavuje 10 rokov bezplatných videohovorov. Pri tejto príležitosti sa spoločnosť rozhodla priniesť funkciu skupinových videohovorov aj pre mobilné platformy. Čoskoro si túto funkciu budú môcť vyskúšať všetci používatelia iOS, Androidu a Windows 10 Mobile.  Oficiálny dátum spustenia Microsoft zatiaľ neuviedol, no ak chcete byť medzi prvými, čo si funkciu vyskúšajú, musíte sa zaregistrovať. Microsoft by sa mal registrovaným používateľom ozvať v najbližších dňoch.

About The Author

Volám sa Dávid, mám 19 rokov a som študentom posledného ročníka na strednej, kde študujem propagačnú grafiku. Aktívne sledujem všetky novinky okolo spoločnosti Apple približne od roku 2009, kedy som prvýkrát mal možnosť spoznať produkty z dielne Apple. Na webe svetapple.sk môžeš odomňa vidieť prevažne články a zaujímavosti zo zákulisia a histórie spoločnosti Apple. Členom redakcie som od októbra 2015. Konktaktovať ma môžeš na david.kidala@svetapple.sk . Moje motto: Stay Hungry, Stay Foolish! :)