Vývojári sa už môžu prihlasovať k testovaniu novej aplikácie App Analytics

0
App Analytics - Svetapple.sk

Spoločnosť Apple vývojárom ponúkla možnosť registrovať sa do beta testu aplikácie App Analytics. Vývojári budú mať prístup k analytickým nástrojom aplikácie. Dozvedia sa napríklad, akým spôsobom ich užívatelia aplikáciu vyhľadali, prečo ich, zaujala natoľko, že si ju kúpili, a podobne. App Analytics poskytne developerom rady pre správny marketing, vhodné reklamy a užitočné funkcie k ich aplikácii.

Kedy Apple uvoľní konečnú verziu?

Apple minulý rok oznámil na vývojárskej konferencii WWDC, že kúpil aplikáciu, s veľmi podobným zameraním, TestFlight. Vývojári od tejto doby čakali, že Apple príde s oficiálnou aplikáciou, obsahujúcou analytické nástroje ale doteraz sa nedočkali. Medzitým mohli využiť niektoré aplikácie tretích strán v Apple Store. Tie si ale vo väčšine prípadov za poskytnuté funkcie účtujú poplatky. Zatiaľ nie je jasné, kedy Apple uvoľní konečnú verziu App Analytics. Vzhľadom k tomu, že sa blíži vývojárska konferencia WWDC, ktorá začína úvodnou prednáškou 8. júna, nie je vylúčené, že ju vydá pri tejto príležitosti.

Zdroj: 9to5mac.com


 

About The Author

Volám sa Róbert Hallon, mám 19 rokov a v súčasnosti som študentom štvrtého ročníka na súkromnej strednej umeleckej škole v Žiline kde študujem dizajn. Mojou záľubou sú Apple produkty s ktorými som spojený prakticky už takmer 10 rokov. Najradšej sledujem novinky z Apple a IT sveta. Rovnako tak sledujem nové trendy a špecialitou sú automobily, ktoré milujem rovnako ako Apple! Okrem iného som jeden zo zakladateľov www.svetapple.sk