Windows 10 obsahuje emotikon zdvihnutého prostredníku

0
windows_10-Svetapple.sk

Apple sa rozhodlo prispôsobiť novej verzii jazyka Emoji celkom rýchlo a podporu viac než 300 nových smajlíkov pridalo do iOS 8.3 a aj do OS X 10.10.3, ktoré zároveň priniesli niekoľko opráv. Aby však na ostatných platformách a zvlášť potom na systéme Windows nezobrazovalo chybový štvorček, spoločnosť aktualizovala znakovú sadu Emoji aj vo Windows 10 a ten ponúka množstvo nových smajlíkov, ako aj smajlíky vo viacerých odtieňoch pokožky. Spoločnosť však zjavne neupustila od svojho humoru, ktorý bol na výslní najmä na začiatku vedenia Steva Ballmera a preto priniesli jeden doteraz nikdy nevidený druh Emoji, prostredník.

Emoji prostredník

Windows 10 sa tak na dlhší čas stáva tou najúprimnejšou platformou, na ktorej môžete čerstvo pridaným symbolom vyjadriť svoj postoj k aktuálne prebiehajúcej konverzácii alebo osobe, ktorá vám práve píše. Expresívne gesto však nie je výmyslom Microsoftu – tento znak bol oficiálne zaradený do systému Unicode 7 už v polovici minulého roku, ale ani jedna platforma ho nepodporovala, pravdepodobne z etických dôvodov. No keď už Microsoft aktualizoval celú zbierku znakov, tak aj prostredník je dostupný v šiestich odtieňoch vrátane šedej. Otázkou nakoniec ostáva, či Microsoft takýmto nenápadným spôsobom nechcel vyzvať Apple a Google, aby spravili to isté a dali svojim užívateľom možnosť ukazovať prostredník.

Zdroj: Emojipedia

About The Author

Volám sa Róbert Hallon, mám 19 rokov a v súčasnosti som študentom štvrtého ročníka na súkromnej strednej umeleckej škole v Žiline kde študujem dizajn. Mojou záľubou sú Apple produkty s ktorými som spojený prakticky už takmer 10 rokov. Najradšej sledujem novinky z Apple a IT sveta. Rovnako tak sledujem nové trendy a špecialitou sú automobily, ktoré milujem rovnako ako Apple! Okrem iného som jeden zo zakladateľov www.svetapple.sk