Xiaomi predstavilo svoj vlastný iPad mini!

0

Spoločnosť Xiaomi je dobre známa v Číne ale aj vo zvyšku sveta najmä vďaka tomu, že ide tak trochu o také čínske Apple. Najhoršie na tom celom ale nie je to, že Xiaomi kopíruje ale skôr to, že sa s tým ešte aj vo veľkom chváli! Jednoducho nič netaja a takmer každý jeden krok spoločnosti má nádych Applu.

Xiaomi a nový tablet Redmi Note 3

Xiaomi neraz kopírovalo iPad mini, teda najmenší z trojice iPadov, ktorý v súčasnosti spoločnosť Apple ponúka vo svojej 4. generácií. Tento raz ide o kópiu na prvý pohľad a to nie len dizajnom, ale aj napríklad použitím materiálov či farieb. Spredu je Redmi Note 3 vyrobený zo skla, to je ale väčšina tabletov, no väčšina tabletov už nemá 7,9″ uhlopriečku, tak ako iPad mini. Xiaomi taktiež vybavilo svoj tablet 2K rozlíšením, 2 048 x 1 536. Kvalita tohto displeja ale dozaista nebude farbami, kontrastom a podobne na úrovni iPadu mini 4.

Na zadnej strane potom nachádzame opracovaný hliník, rovnako ako na iPade mini. K dispozícií sú dve farby a to konkrétne strieborná a zlatá. Pokiaľ by si si vybral zlatú verziu asi by si len málo ľudí na ulici všimlo, že nedržíš iPad ale niečo iné.

Pod kapotou potom pracuje Intel Atom s taktom na 2,24 Ghz, čo vôbec nie je slabý procesor a svoje fotky či zážitky si budeš môcť ukladať na 16-64GB úložisko. Tieto verzie delí iba cena. Kým za 16GB zaplatíš presne 156$, za 64GB to bude 200$.

Tablet je teda na to, čo ponúka aj veľmi lacný, minimálne v porovnaní s iPadom mini, ktorý je pri rovnakej konfigurácií omnoho drahší. Netreba ale zabúdať na to, že ide o kópiu iPadu a mať tablet práve s takýmto štítkom nemusí byť pre niekoho 2x príjemné. Taktiež netreba zabúdať na to, že aj napriek dobrým parametrom tablet nemusí dosahovať kvalít, akých dosahuje iPad mini, pretože neponúka iOS ale Android či Windows (používateľ si môže vybrať ktorý chce, predstavené sú oba). Práve to je jedna z najdôležitejších vecí, pre ktoré sa oplatí ísť radšej do Apple ale samozrejme, proti gustu žiaden dišputát!

About The Author

Volám sa Róbert Hallon, mám 19 rokov a v súčasnosti som študentom štvrtého ročníka na súkromnej strednej umeleckej škole v Žiline kde študujem dizajn. Mojou záľubou sú Apple produkty s ktorými som spojený prakticky už takmer 10 rokov. Najradšej sledujem novinky z Apple a IT sveta. Rovnako tak sledujem nové trendy a špecialitou sú automobily, ktoré milujem rovnako ako Apple! Okrem iného som jeden zo zakladateľov www.svetapple.sk