Závislosť dvoch najväčších rivalov, Apple-Samsung

0
Samsung - svetapple.sk

Spoločnosti Apple a Samsung sa nemajú v láske podobne ako ich fanúšikovské základne. Žiaľ čosi ich spája a bez toho „čosi“ by jednoducho nemohli fungovať jedna bez druhej. Prečítajte si teda, prečo je Apple stále závislé od Samsungu a prečo je naopak Samsung závislý od Apple!

Výroba-Peniaze

Pre odpoveď na predchádzajúcu otázku netreba chodiť príliš do minulosti. Stačí sa pozrieť na obe spoločnosti vcelku. Nie je totiž žiadnym verejným tajomstvom, že Samsung je momentálne technologický gigant a komponenty, ktoré vyrába sú pre spoločnosti omnoho výhodnejšie, ako od inej konkurencie, keďže ich dokáže vyrobiť veľa, lacno a najmä rýchlo. Práve to sú tri hlavné faktory, ktoré očakáva Cupertínsky gigant od svojich partnerov, a tak jednoducho nemá na výber, ako prenechať výrobu svojej najväčšej konkurencií. Teraz to možno vyzerá, že Apple si jednoducho nemôže dovoliť stratiť partnera ako je Samusng, čo je samozrejme pravda, no platí to obojstranne. V Južnej Kórei sa vyrába a v Amerike platia. Samsung vyrába množstvo komponentov takmer pre všetky zariadenia, ktoré má Apple na pultoch a je dosť pravdepodobné, že najväčšie zisky z výroby putujú práve od Jablkovej spoločnosti. Ide teda o jeden z množstva zaujímavých prípadov, kedy spoločnosti, ktoré sa navzájom nemajú radi musia spolupracovať!

iPhone 6 Plus - Samsung Galaxy Note 4 - svetapple.sk

iPhone 6 Plus – Samsung Galaxy Note 4 – svetapple.sk

About The Author

Volám sa Róbert Hallon, mám 19 rokov a v súčasnosti som študentom štvrtého ročníka na súkromnej strednej umeleckej škole v Žiline kde študujem dizajn. Mojou záľubou sú Apple produkty s ktorými som spojený prakticky už takmer 10 rokov. Najradšej sledujem novinky z Apple a IT sveta. Rovnako tak sledujem nové trendy a špecialitou sú automobily, ktoré milujem rovnako ako Apple! Okrem iného som jeden zo zakladateľov www.svetapple.sk