Zisk LG zo smartfónov by sotva stačil na nákup niečo cez 200 iPhonov 6!

0

LG je Juhokórejská spoločnosť, ktorá okrem pračiek, televízorov či chladničiek vyrába aj smartfóny či tablety. Tento gigant predal pomerne slušné množstvo zariadení ale čo z toho, keď zisky ostali naozaj malé? Dokonca tak malé, že by za tamojšiu cenu bolo možné nakúpiť len 235 iPhonov 6 v základnej konfigurácií so 16GB pamäťou. Pokiaľ by si chcel kúpiť najdrahšie iPhony 6 Plus so 128GB úložiskom, zo zisku spoločnosti by si ich kúpil len 161. To je celkom málo nie?

LG bez zisku

Aj keď spoločnosť LG nie je v strate, čo je určite veľmi dobrá správa, nedá sa tu hovoriť ani o zisku. Síce sa jej podarilo za posledný štvrťrok predať okolo 12 miliónov smartfónov, avšak zisk spoločnosti činí v prepočte asi len 172 000$, čo už tak dobre neznie. Minimálne nie pri niekom, kto sa pohybuje v doslova miliardovom biznise. Vďaka informáciám, ktoré spoločnosť zverejnila sa jej podarilo predať okolo 12,1 milióna inteligentných telefónov avšak tie drahšie kúsky s LTE tvorilo „len“ 8,1 milióna kusov.

Len tak pre porovnanie, Apple predalo 47,5 milióna kusov iPhonu 6 a iPhonu 6 Plus a to nehovoríme o pol roku ale o štvrťroku. Nezabúdajme tiež na cenu LG zariadení a na cenu iPhonu, ktorý sa v základnej konfigurácií pohybuje niekde tam, kde vrchol ponuky jeho konkurencie. Každopádne držíme LG palce, nech to nabudúce rok vyzerá o čosi lepšie!

LG má chabý zisk - svetapple.sk

LG má chabý zisk – svetapple.sk

lg

About The Author

Volám sa Róbert Hallon, mám 19 rokov a v súčasnosti som študentom štvrtého ročníka na súkromnej strednej umeleckej škole v Žiline kde študujem dizajn. Mojou záľubou sú Apple produkty s ktorými som spojený prakticky už takmer 10 rokov. Najradšej sledujem novinky z Apple a IT sveta. Rovnako tak sledujem nové trendy a špecialitou sú automobily, ktoré milujem rovnako ako Apple! Okrem iného som jeden zo zakladateľov www.svetapple.sk