Zlodeji môžu ľahko zmazať Apple Watch heslo a spárovať ukradnuté hodinky s vlastným telefónom

0
apple watch - svetapple.sk

Apple Watch majú vážny problém v zabezpečení proti krádežiam. iPhony a iPady majú Activation Lock, to ale Apple Watch nemajú, takže ich ľahko po krádeži môže zlodej spárovať so svojím iPhonom a nemáte už šancu ich nájsť. Už ich nebudete môcť diaľkovo zablokovať cez iCloud ako v prípade iPhonu či iPadu.

Zabezpečenie

Hodinky síce majú potrebný číselný kód v prípade, že si ich zložíš z ruky. Ak však stlačíš bočné tlačidlo a displej Force Touch, tak ti vyjde ponuka, v ktorej je možnosť zmazania ( dáta , kód , nastavenie ). Následne je ti jasné, čo môže ľahko nastať po spárovaní s novým iPhonom. Číselný kód totiž chráni iba dáta uložené v hodinkách a nie pred odcudzením. Ako sme spomenuli už v tomto článku, Apple Watch sa nedajú vyhľadať cez iCloud, pretože nemajú funkciu Find My iPhone ako iPhone, iPad, alebo dokonca Mac. Stačilo by však zmeniť nastavenie, kde bude možné zmeniť kód zariadenia až po zadaní aktuálneho číselného kódu.

Zdroj: 9to5mac.com

 

 

About The Author

Volám sa Šimon, mám 17 rokov a momentálne študujem na gymnáziu v Žiline so všeobecným zameraním. Apple mám rád preto, lebo sa mi veľmi páči ich pokrokový design a technika. Pre svetapple.sk píšem hlavne aplikácie. Baví ma to môcť si ich všetky vyskúšať a potom ti ponúknuť môj zážitok z toho.