Zmení sa čoskoro spôsob našej prepravy?

0
hyperloop - svetapple.sk

V auguste 2013 Elon Musk predstavil svoj projekt Hyperloop. Od tej doby o ďalšom vývoji hovoril na verejnosti veľmi málo. Až doteraz.

Vo štvrtok 15. januára sa k tejto téme vyjadril na Texas Transportation Forum. Plánuje postaviť prvý testovací okruh pre Hyperloop. Detaily sú stále nejasné, ale údajne bude mať necelých 6,5 km a nachádzať sa bude pravdepodobne v Texase, ako uviedol Musk na twitteri:

ElontesttrackZákladné informácie o projekte:

  • Prvá dráha Hyperloop (nie testovacia) má prepojiť Los Angles a San Francisco (570km)
  • Odhad nákladov je 6 miliárd USD.
  • Mal by trvať cca 35 minút
  • Predpokladaná rýchlosť by mala byť zhruba 1220 km/h.
  • Hyperloop by mal byť funkčný nad zemou aj pod zemou.
  • Koncept pracuje na princípe prenosu kapsúl pod tlakom v tuneli, ktorom by malo byť čiastočné vákuum čo umožňuje kapsule pohyb bez väčšieho odporu.

Elon Musk však nie je jediný s víziou Hyperloop čo sa pokúša o revolúciu v preprave ľudí. Evacuated Tube Transport tak isto pracujú na podobnom projekte a na twitteri nejasno naznačili, že sa máme na čo tešiť.

ET3

 

Osobne som zvedavý, či sa dožijem cesty z LA do San Francisca za menej ako hodinu.

 

Hyperloop

 

Zdroj: itspecial.sk

About The Author

Volám sa Róbert Hallon, mám 19 rokov a v súčasnosti som študentom štvrtého ročníka na súkromnej strednej umeleckej škole v Žiline kde študujem dizajn. Mojou záľubou sú Apple produkty s ktorými som spojený prakticky už takmer 10 rokov. Najradšej sledujem novinky z Apple a IT sveta. Rovnako tak sledujem nové trendy a špecialitou sú automobily, ktoré milujem rovnako ako Apple! Okrem iného som jeden zo zakladateľov www.svetapple.sk