Apple chce zakryť plastové medzery medzi anténami

V súčasnosti Apple nedokáže navrhnúť iPhone, ktorý by nemal plastové „pásiky“ oddeľujúce jednotlivé antény na kovovom/hliníkovom šasi, kvôli problematickým elektromagnetickým vlnám. Hoci sme si už na tento prvok po rokoch zvykli, v budúcnosti sa ho možno zbavíme. Apple na to získalo potrebný patent.

Všetko začalo v roku 2010, keď Apple predstavilo iPhone 4. Neskôr sa tento detail stal samozrejmosťou pri každej ďalšej generácii smartfónu (s výnimkou iPhonu 5C).

V roku 2014 to Apple povýšilo na novú úroveň a predstavilo kontroverzný iPhone 6 s oveľa väčším počtom pásikov. Dnes už je tento dizajn ikonický, no v čase predstavenia bol mnohými zosmiešňovaný a kritizovaný.

Aby Apple odstránilo nepopulárne oddelenie antén, muselo by iPhone/iPad skonštruovať z viacerých častí šasi (dnes je to jeden kúsok). Takéto riešenie je ale príliš nákladné a tak isto by bola otázna aj celková odolnosť. Presne preto prišli v Cupertine s novým patentom, ktorý to rieši jednoduchšie.

Firma prepracovala povrchovú úpravu, ktorá by dokázala tieto plasty zakryť. Myšlienka spočíva v tom, že by sa do medzery medzi kovovým šasi a plastovým dielom pridala tenučká vrstva atramentu, eliminujúca akékoľvek prechody.

Všetko by sa zakrylo do jednotnej farby a používateľ by nemal šancu zistiť, aké materiály sú pod jeho prstami. Spomínaný atrament by používal také technológie, s ktorými nemajú problém elektromagnetické vlny.

Brali by ste takéto vylepšenie zariadenia alebo vám to príde ako zbytočnosť a na oddelenie antén ste si zvykli? Dajte nám vedieť v komentároch.

Prečítajte si tiež  AKTÁLNE: iPhone 15 sa odhaľuje do detailov na nových CAD renderoch. Dostane väčší displej a nový zaoblený dizajn
Môže ťa zaujímať
- Reklama -
ZDROJiphonehacks
Róbert Hallon
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.