Veľké spoločnosti majú počítačové stránky už desiatky rokov. V dobe rozvoja internetu to bolo veľmi dôležité. Technologickí giganti, akým je aj Apple, tu mohli už odjakživa propagovať svoje produkty, ktoré predstavili. Predstavovať to, čo dokážu a skrátka využiť internet ako takú prezentáciu ľuďom z celého sveta. Prvýkrát boli internetové stránky spustené ešte v roku 1996, kedy bola zaregistrovaná dómena Apple.com. Ak si to človek rýchlo zráta zistí, že Apple má svoj web už poriadne dlhých 20 rokov. Pozri ako sa celý zmenil!

20 rokov s apple.com

Do minulosti sa zvyčajne vraciame pri nových generáciách iPhonu, kedy sú tieto zariadenia porovnávané so svojimi slabšími a staršími súrodencami. Dnes tu budeme mať tiež produkt Apple, ale v tomto prípade pôjde o niečo iné. Pôjde o internetové stránky, ktoré firmu prezentujú už neskutočných 20 rokov (aj keď má samotná spoločnosť už 40 ročnú históriu 🙂 ) Zo začiatku vyzerali stránky strašne. To je jasné, ale netreba zabúdať na to, ako vyzerali v tej dobe samotné počítače, na ktorých mohli byť zobrazované. Ak sa človek posunie ďalej, do roku okolo 2000 zistí, že práve v tomto období bola v tomto smere firma veľmi revolučná.

- Reklama -

Stránka vyzerala na to obdobie veľmi moderne a jej štruktúru si Apple drží prakticky doteraz. Je síce pravda, že zobrazenie a dizajn sa už viackrát zmenili, ale umiestenie prvkov a základ je stále rovnaký, už vyše 16 rokov! Je to neuveriteľné, ale je to tak. Aj svojim webom nám spoločnosť vlastne len ukazuje, ako veľmi záleží na jednoduchosti a tiež to, že akonáhle sa niečo podarí, netreba to meniť. Dôležité je len to, že to funguje. Taktiež tu pekne uvidíš aj samotný vývoj produktov za tých 20 rokov. Zlomový bod je podľa nášho názoru niekedy v roku 2004. Viac to ale obkecávať nebudeme. Presvedč sa sám, že firma Apple je už 20 rokov online a tiež, že to už 20 rokov stojí za to aj tu, na webe! 🙂

Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.