Každý človek na tejto planéte potrebuje denne pár hodín spánku. Určite sa ti už stalo, že si sa ráno zobudil a cítil si sa ospalý, pričom si spál viac ako 8 hodín a za normálnych okolností by si mal byť totálne fresh. Presne to je to, čo už dlhé roky rieši spoločnosť Beddit, ktorá sleduje spánok užívateľov po celom svete a dokonca im k tomu prináša aj svoje vlastné príslušenstvo. Apple teraz túto firmu odkúpil a je dosť možné, že tieto technológie bude používať vo svojich zariadeniach.

Spánok

Spánok je dôležitý a hoci si to veľa ľudí neuvedomuje, mali by sme mu venovať aspoň nejakú tú pozornosť, aby bol čo najlepší, najpríjemnejší a aby naše telo dokonalo zregeneroval. Spoločnosť Beddit je v tomto smere špecialista a už roky vyrába svoje vlastné príslušenstvo, ktoré dokáže počas tvojho spánku sledovať aktivitu tvojho tela a zároveň tvoriť rôzne analýzy či uchovávať údaje. Toto príslušenstvo má aj výstupný bod a je ním práve aplikácia pre iPhone, iPad či dokonca Apple Watch, kde si následne užívateľ môže všetko pekne skontrolovať.

Špeciálny monitor spánku “Beddit 3”, ktorý je aktuálne najnovším modelom spoločnosti stojí vyše $100 a jeho hlavnou výhodou je, že nás počas spánku na tele vôbec neobťažuje. Dokonca nemusí byť ani pripojený v elektrike, nakoľko by mal vydržať aj niekoľko nocí a nabíja sa jednoducho cez USB. Funguje to asi tak, že v praxi ide o tenký pruh, ktorý si dáš v noci pod vankúš prípadne obliečku (samotný pruh je veľmi pružný, takže ti pri pohyboch na posteli určite nebude prekážať. Nebudeš ani tušiť, že máš niečo pod hlavou). Samotná technológia potom dokáže sledovať dĺžku a hĺbku tvojho spánku, tepovú frekvenciu, to ako dýchaš, ako moc sa v noci hýbeš, tvoju teplotu, chrápanie či vlhkosť v spálni.

Tieto dáta potom automaticky cez Bluetooth odosiela do aplikácie Beddit, kde ich telefón alebo tablet či hodinky spracujú a poskytnú ich užívateľovi. Okrem toho, že si ich môžeš akokoľvek prezerať a tvoriť si z nich svoje vlastné analýzy ti samotná aplikácia dokáže poskytnúť aj inteligentný budík, ktorý ťa zobudí presne vtedy, kedy je to potrebné a kedy predpokladá, že to bude najlepšie pre to, aby si sa počas dňa cítil svieži ako rybička. Je to jednoducho dokonalé sledovanie spánku a zároveň je táto firma asi najďalej spomedzi všetkých konkurentov. Apple ju odkúpilo a my budeme sledovať, ako to bude pokračovať. Žeby nový prídavok do Healthu?

Apple koupil Beddit, výrobce systému pro pokročilé sledování spánku

Apple koupil Beddit, výrobce systému pro pokročilé sledování spánku

Róbert Hallon
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.

1 komentár

  1. Kedysi (pred narodenín dieťata) som bola preborník v spánku a obávam sa, že ani predražený iPhone mi nepomože a ostanem pri svojom smartfóne :). Ale pre ostatných je to myšlienka dobrá!

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here