S príchodom iOS 11 a taktiež ARkitu, čo je v súčasnosti tá najväčšia otvorená AR platforma na svete sme automaticky mohli začať špekulovať nad tým, ako to Apple využije vo svoj prospech. Rovnako tak nám do kariet zahral aj fakt, že iPhone 8 má mať vertikálne uložené šošovky fotoaparátu, čo vraj práve s týmto súvisí. Dnes sa prezradil jeden zamestnanec podpory. Apple skutočne pripravuje AR/VR okuliare. 

AR/VR okuliare od Apple

Apple pripravuje niečo s čím chce zničiť konkurenciu na trhu s rozšírenou realitou. Naznačilo nám to na WWDC17 a dnes nám túto informáciu potvrdil aj jeden pracovník z podpory Apple. Hoci doteraz všetci existenciu nejakého headsetu alebo kitu na vloženie iPhonu zapierali, niekto sa predsa len prekecol a prezradil viac.

- Reklama -

Redaktor Elijah Waeterling zo serveru iDropNews sa opýtal internetovej podpory Applu práve na VR headset  a dostal pomerne nečakanú odpoveď. Zamestnanec Applu na druhej strane napísal následovné:

„No, všetko čo môžem povedať je, že je krásny, Elijah. Môžete ho použiť na animáciu a môžete s ním vytvoriť vlastné VR video.

Samozrejme nevieme o akého zamestnanca konkrétne išlo, nakoľko sa nikde neuvádza meno, no predpokladáme, že Apple si všetky tieto správy ukladá a nebude mať problém zistiť, kto mal práve vtedy službu. Daného zamestnanca si určite dohľadá a problém ho neminie. Poďme však späť k téme.

Apple pravdepodobne cíti, že práve v rozšírenej a virtuálnej realite sa skrývajú obrovské možnosti a všetko nám už pred mesiacom prezentoval na WWDC17. Je ale vysoko pravdepodobné, že to, čo sme videli, je len časť toho, čo nás ešte tento rok čaká (pravdepodobne už v septembri). Čo sa týka samotného produktu, malo by ísť o okuliare, ktoré by fungovali jedine s iPhonom. Prezrádzajú nám to nielen patenty, ale napríklad aj spolupráca s nemeckým výrobcom optiky Carl Zeiss. Samozrejme, je ťažko povedať, čo presne nás čaká a aj predstavenie v septembri nie je úplná samozrejmosť. Možno okuliare prídu trebárs v roku 2018. Nechajme sa prekvapiť. Veľmi sa na ne ale tešíme!

Okuliare - svetapple.sk

 

- Reklama -
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here