Takto vyzerá skoro hotový Apple Park!

0

Apple už dá sa povedať finišuje s prácami na svojom novom sídle, v ktorom bude v následujúcich rokoch vymýšľať a vyvíjať všetky možné produkty a služby, ktoré ponúkne nám, zákazníkom. Na následujúcom videu sa môžeš pozrieť na to, ako toto miesto vlastne vyzerá vo finále. Je obrovské a v mnohom veľmi zaujímavé. Dokonca tu začínajú pracovať prví zamestnanci! 

Apple Park

Len prednedávnom vydalo mesto Cupertino povolenie spoločnosti Apple k tomu, aby mohli začať hlavný kampus plniť prví zamestnanci spoločnosti Apple. Dá sa povedať, že v tomto Kampuse už dnes možno pracuje skoro polovica pracovníkov, nakoľko povolenie sa týkalo 5/12 sekcií tejto budovy. Nejde však len o priestory hlavnej budovy. Na novom Campuse je tak veľa zaujímavostí, že by sme tu o tom mohli napísať nekonečne dlhý článok. Tak napríklad. Nachádza sa tu až 100 ročná budova, ktorá tu stála ešte pred tým, ako sa sem nasťahovalo Apple. Firma ju ale nezbúrala ale naopak, zrekonštruovala a bude v nej mať odložené náradie na zbieranie plodov zo stromov, ktoré sa budú nachádzať prakticky všade v parku.

Solárne panely tu nájdeš prakticky všade, dokonca aj v markízach, ktoré clonia silné slnko aby neprenikalo cez obrovské zaoblené okná (len tak mimochodom najväčšie zaoblené sklá na svete) do priestorov hlavného kampusu. Za deň bude toto miesto schopné vyrobiť ešte viac elektriny, ako jej bude môcť spotrebovať. Šepká sa teda, že prebytok by mohlo Apple predávať, nakoľko si už dávnejšie založilo energetickú spoločnosti.

Zaujímavý bude aj voľný čas samotných pracovníkov a zamestnancov spoločnosti Apple. Priamo v areáli sa nachádzajú obrovské kurty, na ktorých budú môcť počas pekného počasia športovať. Rovnako tak sa tu nachádza aj obrovské fitness centrum, kám budú môcť zájsť počas zhoršených podmienok vonku. Samozrejme všetko vrámci pracovného voľna aby sa nekazila pracovná morálka. Tak či onak, aj toto sú veľmi príjemné benefity, ktoré Apple ponúka. Nezabudnime napríklad ani na šedé bicykle, ktoré budú dostupné prakticky všade. Určite chápeš, že areál je obrovský a prejsť z jedného konca na druhý by mohlo byť až mimoriadne nákladné. Apple Park príde teda s riešením, ktoré je už medzi technologickými spoločnosťami pomerne dosť rozšírené. Ozaj a o tých záchodoch, ktoré sú inšpirované iPhonmi si už počul? 🙂

About The Author

Volám sa Róbert Hallon, mám 19 rokov a v súčasnosti som študentom štvrtého ročníka na súkromnej strednej umeleckej škole v Žiline kde študujem dizajn. Mojou záľubou sú Apple produkty s ktorými som spojený prakticky už takmer 10 rokov. Najradšej sledujem novinky z Apple a IT sveta. Rovnako tak sledujem nové trendy a špecialitou sú automobily, ktoré milujem rovnako ako Apple! Okrem iného som jeden zo zakladateľov www.svetapple.sk