V súčasnosti si môžete vybrať z obrovského množstva rôznych technologických produktov a značiek. Napriek tomu je trend taký, že sa veľa ľudí nevie nabažiť spoločnosti Apple. Zdá sa, že produkty od tohto výrobcu nielen kupujú, ale rovnako ich aj milujú. Má to svoje dôvody.

Či už je to kvôli jedinečnému dizajnovému štýlu, jednoduchému používaniu, alebo len kvôli tomu, že sa zdá, že produkty od Apple vydržia dlhšie, pokiaľ ide o technológie, Apple je kráľom trhu. Navyše to vôbec nevyzerá tak, že by svoju silu mohla táto značka v dohľadnej dobe stratiť. Jej tajomstvo si odhalíme v nasledujúcich riadkoch.

46. Apple produkty sa ľahko používajú 

iphone xs modré pozadie
Zdroj: Unsplash (Youssef Sarhan)

Jednou z vecí, ktorá mnohých ľudí priťahuje k spoločnosti Apple a vďaka ktorej sa k nej stále vracajú, je jednoduchosť používania jej produktov. Napríklad iPhone bol v minulosti kritizovaný za to, že neposkytuje používateľom toľko možností prispôsobenia, alebo takú flexibilitu, ako zariadenia so systémom Android. Ale to, čo iOS chýba vo funkciách, svojim používateľom vynahrádza jednoduchosťou používania.

Takmer všetky produkty a softvér spoločnosti Apple sú navrhnuté tak, aby ich rýchlo pochopil ktokoľvek. Dokonca aj profesionálny softvér, ako napríklad Final Cut Pro X a Logic Pro X, je navrhnutý tak, aby poskytoval špičkám v odbore potrebnú flexibilitu a zároveň nezaťažoval amatérov a začínajúcich používateľov.

Spoločnosť Apple rada hovorí, že jej produkty „fungujú jednoducho“ a každý ich majiteľ jej môže dať za pravdu.

5. Apple produkty sú štýlové 

Spoločnosť Apple sa preslávila ako výrobca prémiového hardvéru. Čiastočne je to preto, že jej produkty nastavujú vysokú latku, pokiaľ ide o dizajn. V čase, keď trhu s mobilnými telefónmi dominovali „lacné plastové tehly“, prišiel na scénu pôvodný iPhone s nádherným dizajnom z hliníka a skla.

A hoci si spoločnosť v priebehu času vypočula množstvo kritiky za dizajnové zmeny, na ktoré mnohí ľudia neboli pripravení, neskôr sa ukázalo, že v Cupertine mali pravdu. Kritici aj používatelia sa sťažovali napríklad na to, keď spoločnosť Apple kontroverzne odstránila konektor na slúchadlá v iPhone 7 a všetkým nepriamo naznačila, že by si mali kúpiť AirPods. Krátko po tom tento krok nasledovali aj konkurenční výrobcovia.

Aj keď niektorí kritici označujú dizajnový jazyk spoločnosti Apple za „formu nad funkciou“, nedá sa poprieť, že Apple má svoj štýl a ľudia ho milujú.

4. Apple produkty vydržia dlhšie 

iphone, iphone x, starší iphone, použitý iphone
Zdroj: Unsplash (Arnel Hasanovic)

Nie je pochýb o tom, že iPhony a MacBooky sú drahé, no zároveň sú vyrobené tak, aby vydržali mnoho rokov. Sú dokonca ľudia, ktorí považujú MacBook za investíciu na ďalšie desaťročie. Nenájdete veľa používateľov, ktorí by svoje zariadenia so systémom Windows vlastnili dlhšie než 10 rokov. V prípade Apple ich je ale relatívne dosť.

Prečítajte si tiež  Chcete používať CarPlay ako profíci? Pomôže vám Petr Mára!

A hoci spoločnosť Apple vydáva nové iPhony každý rok, väčšina ľudí necíti potrebu neustále aktualizovať. Ľahko nájdete ľudí, ktorí používajú iPhony a iné produkty Apple, ktoré si kúpili pred štyrmi a viac rokmi. Stačí na nich vymeniť batériu a naďalej fungujú s najnovším softvérom a jeho funkciami.

Keďže sú produkty od Apple také obľúbené, môže byť pre ne aj jednoduchšie nájsť náhradné diely, ak sa náhodou pokazia. Aj keď máte niekoľko rokov starý iPhone, ak vám nešťastne praskne displej, v ktoromkoľvek servise vám tento problém s vysokou pravdepodobnosťou opravia v priebehu hodín. To sa nedá povedať o každom telefóne so systémom Android, kde treba objednávať náhradné diely.

Späť