AirTag sa po prvýkrát objavil pred niekoľkými mesiacmi, pričom spoločnosť Apple sľúbila, že batéria v ňom vydrží približne rok. Samozrejme, tento údaj sa môže meniť v závislosti od spôsobu a intenzity používania ale v zásade ho považujeme za smerodajný.

Kým teda prví majitelia zariadenia dostanú svoj AirTag do štádia, kedy v ňom už bude nutné vymeniť batériu, prejde minimálne 8-10 mesiacov. Technologický gigant preto včas upozorňuje, že aj pri jej výbere musíte byť opatrní. Nie je totiž batéria ako batéria…

- Reklama -

Do vnútra plastového tela sa vkladá klasická gombíková batéria s označením CR2032. S jej kúpou samozrejme nebudete mať problém, nakoľko sa dá zohnať v akomkoľvek hypermarkete, elektroobchode či na benzínovej pumpe.

Vyberajte batériu bez horkej povrchovej úpravy

AirTag
Zdroj: svetapple.sk

Pri výbere ale dbajte na to, aby ste nekúpili verziu s horkou povrchovou úpravou. Možno, že ste o tom nikdy nepočuli, no výrobcovia batérií upravujú svoje produkty, aby ochránili malé deti, ktoré by ich mohli teoreticky prehĺtať.

Práve batéria s označením CR2032 je veľmi malá a pripomína mincu takže dochádza ku častým nehodám. To je nebezpečné vzhľadom na neskoršiu chemickú reakciu, ktorá sa môže odohrávať v tele dieťaťa. Netoxický horký povlak reaguje so slinami a docieli to, že dieťa batériu skôť vypľuje než prehltne.

Podľa Apple ale samotná povrchová úprava môže spôsobovať problémy s funkčnosťou malého zariadenia. Niekedy sa skrátka stáva, že pri jej použití AirTag nefunguje. Ak ju teda budete po roku kupovať, spomeňte si na tento článok.

Môže ťa zaujímať
- Reklama -