Hoci je Apple veľmi obľúbené medzi svojimi používateľmi najmä vďaka fantastickej spoľahlivosti a funkčnosti, predsalen má svoje muchy a sem tam sa nájde niečo, čo úplne nevyjde, prípadne nefunguje tak dokonalo, ako si to kompetentní predstavujú. Samozrejme nehovoríme o všetkých, ale len o niektorých používateľoch. Medzi takýchto patrím napríklad aj ja. Mám problém s aktualizáciami, ktorý mi popravde dosť lezie na nervy ale tak, čo spravím.

Update

Keď svetlo sveta uzrie nový update, je pomerne logické, že ho chcú všetci takmer okamžite. Tomuto faktu sa určite nemôžme čudovať. Každý chce mať vo svojom zariadení to najlepšie čo môže byť. Aktualizácia ale môže byť pre niekoho časovo náročná a tak Apple vymyslelo fantastickú funkciu, ktorá umožňuje nastavenie aktualizácie počas toho ako spíme.

- Reklama -

Je to jednoduché, človek tu len zadá svoje heslo od zariadenia, potvrdí podmienky a môže ísť spokojne spať. Určite si milióny ľudí po celom svete tento doplnok pochvaľujú, ale ja medzi nich jednoznačne nepatrím. Toto mi ale paradoxne nikdy nerobilo na starších zariadeniach.

Odkedy mám ale model 7 Plus, neviem sa problému zbaviť. Ja sa totižto ráno zobudím a zistím, že sa vlastne nič nestalo, hoci deň pred tým som aktualizáciu s určitosťou nastavoval na noc. Navyše, telefón mal v podstate všetko čo potreboval. Stiahnutý update, prístup na Wifi, moje potvrdenie licenčných podmienok a samozrejme som ho v noci aj nabíjal, takže dostatok energie.

Kde sa teda stala chyba? To ja osobne netuším, ale som sklamaný z toho, že táto fantastická funkcia mi prestala fungovať kúpou novšieho zariadenia. Predtým som nič podobné nemusel ani len riešiť. Dnes musím ale aktualizovať manuálne. To síce nie je žiaden problém, ale po čase to príde človeku skrátka otravné a hoci to trvá len niekoľko desiatok minút, nie vždy sa na to nájde čas počas dňa.

Presne preto dúfam, že si Apple všimne tento problém čo najskôr a bude s ním niečo robiť. Som si istý, že tento problém nemám jediný, veď sám poznám ľudí, ktorým sa to stáva pravidelne. Nie je nič horšie, ako keď nejaká banalita nefunguje. Človeku to dokáže pekne pokaziť náladu a toto je presná tá “banalita”.

iPhone - svetapple.sk

- Reklama -
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here