Tak ako vo väčšine svetových firiem, aj v spoločnosti Apple aktuálne pripravujú návrat svojich zamestnancov do areálov. Pochopiteľne, nebude to také ľahké ako predtým. Preventívne opatrenia zahŕňajú testy na COVID-19, meranie teploty či ďalšie podmienky, na ktoré bude treba dávať pozor…

Práca v Apple počas COVID-19

Hoci sa niektorí zamestnanci spoločnosti Apple už môžu vrátiť do areálov, je nutné aby dodržiavali prísne hygienické pravidlá. Informoval nás o nich Bloomberg.

Prvým a asi najzákladnejším z nich je, že cupertinský gigant obmedzuje počty ľudí, ktorí chodia fyzicky do práce. Pochopiteľne, tí ktorí sa zaoberajú tvorbou hardvéru a softvéru majú prednosť, pretože je pre nich návšteva kancelárií, laboratórií a rôznych technických miestností absolútne nutná.

podlahy konfigurátor
podlahy konfigurátor

Sú tu potom tiež zamestnanci, ktorí síce chodia do práce, no nechodia tam každý deň ale iba niekoľkokrát do týždňa (podľa toho, ako je to nutné). Firma dáva pozor, aby sa redukovali počty ľudí v uzavretých priestoroch (výťahy, malé miestnosti a podobne…).

Každá osoba, ktorá vchádza do areálu, má možnosť nechať sa dobrovoľne otestovať na vírus COVID-19. Prechádzať však musí povinnou kontrolou teploty. Pokiaľ by vykazovala nadmerné hodnoty, pochopiteľne má zákaz vstupu.

Apple žiada všetkých svojich zamestnancov, aby nosili rúška. Firma tiež musela urobiť niekoľko zmien v rámci svojich priestorov tak, aby vytvorila bezpečné prostredie pre každého, kto sa chystá vrátiť. Pokiaľ to nie je nutné, je vhodné aby pracovníci ostali doma a vykonávali svoje úlohy cez home-office…

7 zaujímavých faktov o Apple Parku, ktoré si nevedel titulka - svetapple.sk
Ani zamestnanci Apple to nemajú ľahké s návratom do práce!
Prečítajte si tiež  Ako odstrániť škrabance z displeja na iPhone či inom smartfóne? Takto!
Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Róbert Hallon
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.