Spolupráca, ktorá by asi nikdy nenastala, pokiaľ by sme nezažívali celosvetovú pandémiu COVID-19. Apple a Google sa rozhodli priložiť ruku k dielu a do svojich operačných systémov pridajú API, vďaka ktorému bude možné sledovať trasu zariadenia v spolupráci s Bluetoothom, v záujme ochrany verejného zdravia.

Apple a Google sa spojili v boji proti COVID-19.

Najväčšie technologické firmy, ktoré si poväčšine konkurujú, museli teraz začať spolupracovať. Jednotlivé vlády krajín po celom svete už intenzívne vyvíjajú aplikácie, na sledovanie kontaktov, pomocou čoho by chceli spomaliť šírenie COVID-19.

- Reklama -

Hoci mnohí už majú svoje riešenie, skoro žiadne nie je úplne ideálne, pretože tu vznikajú problémy medzi platformami a tak isto zvykne zasahovať do súkromia používateľov. Tento trend evidentne postrehli aj v spoločnosti Apple a Google a spoločne sa rozhodli pomôcť

Obe firmy do svojich operačných systémov nahrajú API, ktoré bude umožňovať sledovanie kontaktov na základe trasy zariadenia a technológie Bluetooth. Vývojári sa postarajú, aby bolo všetko v súlade s podmienkami ochrany osobných údajov.

Apple a Google sa spojili v boji proti COVID-19.
Apple a Google sa spojili v boji proti COVID-19.

Žiadna strata súkromia teda používateľom nehrozí. Samotné API by malo byť dokončené v máji. Vlády tak môžu začať vyvíjať vlastné aplikácie, ktoré budú bez problémov spolupracovať s iOS a Androidom.

Obe spoločnosti sa chcú podieľať na ochrane verejného zdravia. Nakazených neustále pribúda a takisto žiaľ aj počet tých, ktorí ochoreniu podľahli. Situáciu teda netreba brať na ľahkú váhu a treba sa správať zodpovedne.

Okrem toho, že najnovší krok od Apple a Google výrazne pomôže pri boji s COVID-19, krásne ukazuje, že momentálne musia ísť určité konkurenčné maniere bokom a treba sa začať spájať, pokiaľ je možné spoločne pomôcť vo väčšej miere, ako jednotlivo. Držíme palce!

Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.