Ľudia sú úžasní a pokiaľ chcú, dokážu neskutočné veci. Dôkazom je aj hra Minecraft, v ktorej si používatelia z celého sveta každým dňom vytvárajú obrovské mestá, budovy či dokonca malé svety. Vytvoriť takéto diela ale trvá rádovo desiatky či stovky hodín a v realite sa to môže premietnuť aj na obdobie niekoľkých rokov. Následujúci projekt, ktorý zachytáva Apple Campus 2 v plnej paráde a do posledného detailu trval 232 hodín, autor na ňom pracoval celý rok. Výsledok je ale brutálny, ináč sa to popísať nedá!

Apple Campus 2 v Minecrafte

kto by bol povedal, že hra, ktorá je založená na skladaní kociek bude mať niekedy takúto neskutočnú popularitu. Reč je samozrejme o Minecrafte, v ktorom sa aj roky po predstavení objavujú megalomanské projekty, ako je práve tento. Autor vraj strávil nad celým projektom jeden rok a čistého času mu trvalo urobiť takúto gigantickú stavbu rovných 232 hodín.

- Reklama -

Len tak pre predstavu, 232 hodín je skoro 10 dní! Samozrejme, Campus nebol robený len tak „z brucha“. Je to poriadne premyslený projekt a nájdeme tu každý jeden detail, ktorý sa nachádza aj na originálnej stavbe.

Meno autora je Alex Westerlund a ako sám tvrdí, vybudovať takýto projekt nebolo vôbec jednoduché. Potreboval na to obrovské množstvo foto a video dokumentácie a rovnako tak originálne nákresy priamo od Applu. Dokonca tu sú aj také detaily, ako presné rozmiestnenie vegetácie, záhrad a podobne. Celé sa to samozrejme opísať nedá, to jednoducho človek potrebuje vidieť na vlastné oči. Na následujúcom videu, ktoré predstavuje tento projekt, uvidíš úplne všetko!

Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.