Apple Campus 2 je skutočne výnimočná stavba. Apple robí naozaj výnimočné projekty, čo sa budov týka, a v tomto prípade sa to len a len potvrdilo. Nové sídlo, ktoré už je nahrubo hotové, pôsobí impozantne už len na videu, čo znamená, že bude vyzerať úplne úžasne aj naživo. V akom štádiu ale je jeho výstavba? Predsalen nie je úplne hotové, tak čo tomu ešte chýba? Takto to vyzeralo na Vianoce!

Apple Campus 2 na Vianoce

Niekto na Vianoce zháňa na poslednú chvíľu darčeky či dopeká koláčiky, no a niekto finišuje so stavbou svojho budúceho sídla tak, ako spoločnosť Apple v Cupertine. Tvar budovy, v ktorej budú už na budúci rok vznikať tie najúžasnejšie produkty na svete je kruhový a pripomínať má vraj vesmírnu loď (nie nadarmo sa mu hovorí Spaceship). Apple v ňom ale tohtoročné Vianoce a ani Silvester neoslávilo. Dôvod je ten, že stavba síce na vonok pôsobí ako hotová a taktiež tak pôsobia aj ostatné stavby, ktoré patria k obrovskému komplexu, no vo vnútri je ešte veľa roboty, napríklad s nábytkom a podobne. Ešte teda pár mesiacov potrvá, kým si zamestnnaci budú môcť začať sťahovať svoje osobné veci z jednej budovy do druhej.

- Reklama -

Len tak mimochodom, keď sme pri tej starej budove, zaujímalo by nás, čo s ňou Apple urobí, akonáhle si naplno obsadí Campus 2. Odpoveď na túto otázku žiaľ budeme vedieť až na budúci rok, kedy sa tak reálne stane. Je dokonca možné, že si staré priestory ponechá a zriadi v nich nejakú časť firmy, ale to si nemyslíme. Nový Campus je totižto tak obrovský, že bez problémov pojme všetkých zamestnancov a ešte k ním pridá mnoho ďalších, čo by mohlo znamenať, že staré priestory by ostali prázdne. Hoci ešte stále nie je 1.1.2017, už teraz ti želáme šťastný nový rok a nech sa ti splnia všetky priania a predsavzatia na ten budúci.

Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.