Apple Car a jeho infotainment

Pokiaľ sa Apple rozhodne vstúpiť do automobilového priemyslu, pôjde o obrovskú zmenu a určite aj revolúciu. Firma sa bude zameriavať na ekológiu, bezpečnosť a autonómnosť. Samozrejmosťou má byť aj bohatá výbava či prepracovaný informačný systém podobne, ako to má napríklad Tesla.

Samozrejme, že v súčasnosti ešte nepoznáme bližšie detaily, týkajúce sa projektu Apple Car. To však otvára priestor pre šikovných grafikov a dizajnérov, ktorí sa môžu chopiť práce na svojich vlastných konceptoch. O ten posledný sa postaral John Calkins, ktorý ho prezentoval na videu nižšie.

- Reklama -

Autor pracuje s 15-palcovým centrálnym displejom, pripomínajúcim riešenie v Tesle Model 3, ktorý doplnil o unikátne UI inšpirované systémom Apple CarPlay. Niektoré ovládacie prvky sú úplne rovnaké, iné zase odlišné či nové. V zásade by to ale celé dávalo zmysel.

Na tomto koncepte je zaujímavé, ako by mohlo Apple vyriešiť napríklad ovládanie klimatizácie, integráciu Apple Music, Siri, prehliadača Safari, číselnej klávesnice a ďalších detailov. Cez systém by sme napríklad aj otvárali/zatvárali veko batožinového priestoru či panoramatické strešné okno.

Samozrejme, toto je len koncept a treba k nemu tak aj pristupovať. Na druhej strane, ak by sa ním Apple inšpirovalo, určite by nič nepokazilo. V prípade, že firma predstaví vlastné Apple Car, tešiť sa môžeme aj na unikátny infotainment, o ktorý sa postarajú inžinieri a vývojári v Cupertine.

- Reklama -
ZDROJiphonehacks
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here